Dünya Hali

Sultanahmet Meydanı’nda Ramazan Hazırlıkları

Tarihi alan özüne uygun düzenlenerek turistlerin ve vatandaşların hizmetine alınıyor. Bu yıl Ramazan yeni bir konseptle yaşanacak. Sultanahmet Meydanı, Ramazan ayı boyunca, İstanbul’a ait marka olmuş firmaların ürünlerinin sunumlarını yapacağı,..

Sultanahmet Meydanı’nda Ramazan Hazırlıkları

Tarihi alan özüne uygun düzenlenerek turistlerin ve vatandaşların hizmetine alınıyor.

Bu yıl Ramazan yeni bir konseptle yaşanacak. Sultanahmet Meydanı, Ramazan ayı boyunca, İstanbul’a ait marka olmuş firmaların ürünlerinin sunumlarını yapacağı, unutulmaya yüz tutmuş eski mesleklerin tanıtımının yer alacağı fuara ev sahipliği yapacak.

Fuarı ziyarete gelen İstanbullular; Karaköy Güllüoğlu, MADO, SÜTİŞ, KOSKA Helvacısı, Hacı Bekir Lokumları, Malatya Pazarı, HAMİDİYE Su, Sarıyer Börekçisi, Kanlıca Yoğurdu gibi özü İstanbul’a ait olan tadların tarihi ve üretimi hakkında bilgi sahibi olacaklar.

Fuarda yine cam, ebru, çini, tezhip sanatı, halı dokuma, oyacılık, gemi maketi, sedef işi, porselen, oyacılık gibi geçmişi çok eskilere dayanan mesleklere ait standlar yeralacak. Vatandaşlar canlı olarak bu sanatların nasıl icra edildiğini görme şansına sahip olacak.

CİHAN

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL