Su kabağından bir dünya kurdu

Dünya Hali
Sağlık memuru 36 yaşındaki Gökhan Güngör, hobisi uğruna görevinden ayrılarak yerleştiği Cunda Adası’nda, su kabaklarından abajur, mücevher kutusu, biblo gibi hediyelik eşyalar üretiyor. Güngör, ...
EMOJİLE

Sağlık memuru 36 yaşındaki Gökhan Güngör, hobisi uğruna görevinden ayrılarak yerleştiği Cunda Adası’nda, su kabaklarından abajur, mücevher kutusu, biblo gibi hediyelik eşyalar üretiyor.

Güngör, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İstanbul’da bir hastanede sağlık memuru olarak çalışırken iki sene önce kendisine hediye edilen su kabağından abajur ürettiğini ve bunun çevresindeki kişiler tarafından çok beğenildiğini söyledi.

Daha sonra birkaç abajur daha yaptığını aktaran Güngör, şöyle devam etti:

‘Yaptığım eşyalar çevremdeki kişiler tarafından çok beğenilince bu işle hobi olarak uğraşmaya başladım. Boş zamanlarımda su kabaklarından lambalar, eşyalar yapıyordum. Etrafımdaki insanlara bunları hediye ettim. Daha sonra siparişler gelmeye başladı. Uğraşım, kazanç elde etmeye dönmeye başlayınca oturup düşündüm. Bir taraftan mesleki eğitim gördüğüm ve uzun yıllar hizmet verdiğim sağlık memuru olarak görev yaptığım sektör vardı. Bir de hobi olarak hoşlandığım, boş zamanlarımı ayırdığım, ortaya da güzel şeyler çıkarak keyif aldığım bir meslek vardı. Ailemle oturduk ve hayatımızda bambaşka bir değişiklik yapmaya karar verdik. Bütün işi gücü bıraktık, evimizi bıraktık, eşim ve iki çocuğumla Cunda’ya yerleştik.’

‘Su kabağından kendimize bir dünya kurduk’

Ürettiği eşyaların 30 liradan başlayıp 300 liraya kadar çıktığını dile getiren Güngör, ‘Bu iş, ticaretten çıkıp keyif aldığım, yapmaktan hoşlandığım bir hayat tarzına dönüştü. Eşim de özellikle boyama konusunda bana yardımcı oluyor. Su kabağından kendimize bir dünya kurduk, farklı bir kapı açtık’ ifadelerini kullandı.