Dünya Hali

Su Cildi Güzelleştiriyor

Sık sık duyduğumuz bir hakikati bir kere daha tekrar edelim: Vücudumuzun üçte biri sudur. Suyun vücudumuzda eksilmesi sıhhatimizi menfi etkiler. O yüzden sağlıklı bir hayat için her gün düzenli olarak..

Su Cildi Güzelleştiriyor

Sık sık duyduğumuz bir hakikati bir kere daha tekrar edelim: Vücudumuzun üçte biri sudur. Suyun vücudumuzda eksilmesi sıhhatimizi menfi etkiler. O yüzden sağlıklı bir hayat için her gün düzenli olarak en az bir buçuk litre su içmek gerekir. Bu miktar yaz aylarında biraz daha artmalıdır. Bu konuda o kadar çok yazıldı çizildi ki, suyun sağlığımız için ne kadar mühim olduğunu artık kavradık. Düzenli su içmek birçok rahatsızlığın tedavisini de mümkün kılıyor.

Ancak şunu hatırlatalım, su güzelliğimiz için de çok önemli bir madde. Güzelliğin aslında sağlık anlamına geldiğini düşündüğümüzde bunu daha da iyi anlarız. Öncelikle şunu hatırlatalım. Cildimiz vücudumuzdaki en büyük organdır. Güzel cilt de sağlıklı bir organ anlamına gelir. Yağlı ciltler, özellikle genç yaşlarda sivilce, akne, siyah ve beyaz noktalar gibi meselelerle sık sık yüzyüze gelirler. Yeterli miktarda su içmek bunlara yönelik olarak yapılacak tedaviye destek olmakta çok önemlidir. Çünkü su böbreklerin sağlıklı çalışmasını ve bu türden bozukluklarda etkili olan toksinlerin vücuttan atılmasını sağlar. Kuru ciltler ise, kırışmaya eğilimlidir. Cilt kırışmasının birkaç temel sebebi vardır. Bunlardan biri güneş ışınları, ötekisi uyku sırasında yanlış yatma ve sonuncusu da cildin susuz kalmasıdır.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL