Sonunda Yumruğu Yedi

Dünya Hali
Yıllardan beri yolsuzluk iddialarıyla başı dertte olan, telekızlarla seks partileri düzenlediği haberlerinin ardından da karısının boşanma davası açtığı İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi bu sefer de ...
EMOJİLE

Yıllardan beri yolsuzluk iddialarıyla başı dertte olan, telekızlarla seks partileri düzenlediği haberlerinin ardından da karısının boşanma davası açtığı İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi bu sefer de yumruk darbesi yedi. Berlusconi’nin burnu ve 2 dişi kırıldı.

SALDIRI İTALYA-TÜRKİYE ZİRVESİNİ ETKİLEYECEK

Dün partisinin Milano’daki mitinginde konuşan Berlusconi kürsüden inerken, avucunda demirden bir hediyelik eşya bulunan 42 yaşındaki Massimo Tartaglia’nın yumruklu saldırısına uğradı.
Saldırıdan sonra kaldırıldığı San Raffaele Hastanesi’nde 48 saat kalacak olan 73 yaşındaki Berlusconi’nin burnunun ve iki dişinin kırıldığı ve dudaklarına dikiş atıldığı belirtilirken, 10 yıldır psikolojik tedavi gördüğü iddia edilen ve sabıkası bulunmayan erkek saldırgan, polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

Kışkırttı mı

Yabancı liderler ve İtalyan siyasi yetkililerin büyük çoğunluğu başbakana geçmiş olsun dileğinde bulunup saldırıyı kınarken, muhalefetteki İtalyan Değerler Partisi (İDP) Genel Başbakanı Antonio Di Pietro, Berlusconiyi suçladı. İtalya’daki Temiz Eller dönemindeki savcılığının ardından siyasete atılan Di Pietro, Milano’daki saldırıya ilişkin yaptığı değerlendirmede, şunları söyledi: “Ben, şiddet olsun istemiyorum. Ancak Berlusconi, davranışlarıyla ve umursamazlığıyla insanları kışkırtarak şiddete yöneltiyor. Milyonlarca insanın işinden olduğu, ay sonunu getirmekte zorlandıkları bir dönemdeyiz. Berlusconi ise kendisini ve de salt kendi çıkarlarını kollayacak kanunlar çıkarma amacıyla parlamentoyu adeta bloke etmiş vaziyette. İnsanların böyle bir Başbakanı her gün görmekten duydukları rahatsızlığı gayet iyi anlıyorum.”

Diplomatik kaynaklar, hafta içinde Türkiye ve İtalya başbakanları liderliğinde yapılacak hükümetler arası zirvenin zora girdiğini belirtiyor.

‘Oh be, bunu da gördük’

Saldırıdan hemen sonra internette karşılıklı gruplar oluştu. Kimileri “Oh be sonunda birisi gerekeni yaptı” derken bazıları “Utan Tartaglia” diye tepki verdiler. İşte kısa zamanda yaratılan gruplardan bazılarının başlıkları: Massimo Tartaglia yılın adamı, Tartaglia: Berlusca’nın suratını ikiye yaran adam, Ben Tartaglia’dan yanayım, Utan Tartaglia. Ailecek merkez solu desteklediklerini belirten Tartaglio’nun babası Alessandro ise “Ama ailemizde Berlusconi’ye karşı bir kin ve nefret de yok. Oğlum, psikolojik rahatsızlığına rağmen, hiç kimseye bir zarar vermemiştir. Böyle bir şeye niyetlendiğini sezinleseydim, onu engellerdim” diye konuştu.

Tartaglia, Berlusconi’ye saldırırken yumruğunda Duomo Katedrali’nin demirden minyatürü vardı.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme