Dünya Hali

Sivas’ta 531 Köy Yolu Ulaşıma Kapandı

Kar yağışı ve tipi Sivas ve ilçelerinde ulaşımda aksamalara yol açıyor. Tipi ve sürgün nedeniyle görüş mesafesinin sıfıra kadar düşmesi sonucu sabah saatlerinde ulaşıma kapanan Sivas-Malatya karayolunun Yağdonduran mevkisinde Karayolları..

Sivas’ta 531 Köy Yolu Ulaşıma Kapandı

Kar yağışı ve tipi Sivas ve ilçelerinde ulaşımda aksamalara yol açıyor. Tipi ve sürgün nedeniyle görüş mesafesinin sıfıra kadar düşmesi sonucu sabah saatlerinde ulaşıma kapanan Sivas-Malatya karayolunun Yağdonduran mevkisinde Karayolları ekipleri yol açma çalışmalarını sürdürüyor.

Koyuncu mevkisinde meydana gelen iki ayrı zincirleme trafik kazası nedeniyle ulaşıma kapanan Sivas-Kayseri karayolunda yol açma çalışmalarının sürdüğünü belirten yetkililer, tipi nedeniyle görüş mesafesinin 1-2 metreye kadar düştüğü güzergaha araç bırakılmadığını kaydetti.

Sivas-Erzincan, Sivas-Tokat ve Sivas-Ankara karayollarında da ulaşımın güçlükle sağlandığı belirtildi. İlçeler arası bağlantıyı sağlayan bazı yolların da ulaşıma kapandığını bildiren yetkililer, sürücüleri kar yağışı ve tipinin etkili olduğu anlarda yola çıkmamaları konusunda uyardı.

Bu arada, gece saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle Sivas genelinde 11’i merkeze bağlı olmak üzere 531 köy yolu ulaşıma kapandı. Kapalı köy yollarının açılması için İl Özel İdaresi ekipleri çalışmalarını sürdürüyor.

Soğuk hava ve kar yağışı yaban hayatını da olumsuz yönde etkiliyor. Taşlıdere mevkisinde aç kalan kekliklerin, yiyecek bulmak için karayoluna indikleri gözlendi.

-Çamlıbel’de çok sayıda araç yolda kaldı-

Tokat-Sivas karayolunun Çamlıbel mevkisinde etkili olan tipi ve sürgün nedeniyle sürücüler zor anlar yaşadı. Çok sayıda araç yolda kaldı.

Yolda kalan araçlara, Karayolları ekipleri yardımcı oldu. Ekiplerin çalışmaları sırasında yolda uzun araç kuyrukları oluştuğu görüldü. Bölgede uygulama yapan trafik polisleri, Çamlıbel mevkisinde araçları bir lokanta önünde durdurarak zincir kontrolü yapıyor. Ekipler, tır ve büyük araçların zincirli olsa da geçişine izin vermiyor.

-Yolu kapanan köydeki hastaya yardım eli-

Malatya’nın Arapgir ilçesine bağlı Kayakesen Köyü Kozer Çiftliği Mezraasında yaşayan tansiyon hastası 60 yaşındaki Gülsüm Ünlü’nün rahatsızlanması üzerine Malatya 112 Acil Servis Hizmetlerinden yardım istendi. Sağlık ekipleri, Kayakesen Köyü Kozer Çiftliği Mezraasının yolunun kapalı olması nedeniyle durumu Malatya İl Özel İdaresine bildirdi. Özel İdaresi ekibi, yaklaşık 5 saatlik çalışma sonunda mezraaya ulaştı.

Ünlü, 4 kilometre uzaklıktaki Malatya-Arapgir karayolu ayrımına kadar kepçe üzerinde taşındıktan sonra, burada bekleyen 112 ambulansı görevlilerine teslim edildi. Ambulansla Arapgir Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Ünlü’nün tedavisinin sürdüğü bildirildi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL