Dünya Hali

Sivas-Malatya Yolu Ulaşıma Kapandı

Kar yağışı ve tipinin etkili olduğu Sivas-Malatya karayolunun Yağdonduran mevkisi tedbir amacıyla ulaşıma kapatıldı. Karayolları ekipleri, görüş mesafesinin yer yer sıfıra kadar düştüğü bölgede çalışmalarını sürdürüyor. Sivas-Malatya karayolunun 41-68. kilometreleri..

Sivas-Malatya Yolu Ulaşıma Kapandı

Kar yağışı ve tipinin etkili olduğu Sivas-Malatya karayolunun Yağdonduran mevkisi tedbir amacıyla ulaşıma kapatıldı. Karayolları ekipleri, görüş mesafesinin yer yer sıfıra kadar düştüğü bölgede çalışmalarını sürdürüyor.

Sivas-Malatya karayolunun 41-68. kilometreleri arasında yoğun tipinin etkili olduğunu belirten yetkililer, Kangal-Hekimhan arasındaki Abdalboğan mevkisinde de ulaşımın güçlükle sağlandığını kaydetti.

Malatya yönüne giden sürücülerin Ulaş’ta, Sivas istikametine gelen araçların da Kangal’da bekletildiğini bildiren yetkililer, yolun kapalı olması nedeniyle sürücülerin bölgedeki dinlenme tesislerine yönlendirildiğini ifade etti.

Herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için araçların Yağdonduran yönüne geçişine kesinlikle izin verilmediğini kaydeden yetkililer, sürücüleri ve vatandaşları, kar yağışı ve tipinin etkili olduğu bölgelere gitmemeleri konusunda uyardı.

Sivas-Kayseri karayolunun Koyuncu rampa ve Kayadibi mevkilerinde de ulaşımın güçlükle sağlandığı, Kovalı mevkisinden Şarkışla yönüne zincirsiz araç bırakılmadığı kaydedildi.

Sivas ve ilçelerinde etkili olan kar yağışı ve tipi, ilçeler arası bağlantıyı sağlayan yollarda da ulaşımda aksamalara neden oluyor.

AA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL