Şirince’de Turistleri Müslümanlar Karşılayacak

Dünya Hali
Mayalıların inanışına göre 21 aralıkta kopacak kıyametten etkilenmeyecek iki yerden bir tanesi Selçuk Şirince köyü. Yaklaşık yüz bin dolaylarında yabancı turist ağırlamayı bekleyen Şirince köyünde, pa...
EMOJİLE

Mayalıların inanışına göre 21 aralıkta kopacak kıyametten etkilenmeyecek iki yerden bir tanesi Selçuk Şirince köyü. Yaklaşık yüz bin dolaylarında yabancı turist ağırlamayı bekleyen Şirince köyünde, pansiyonlar dolmuş durumda.

Evlerini sadece bir günlük kiraya veren köylüler beş bin Türk lirasına alıcı bulabiliyor.

Yerli ve yabancı birçok medya kuruluşu da Şirince’de yerlerini almaya başladı. 21 Aralık günü Şirince’deki durumu canlı yayınla hem Türk hemde dünya televizyonlarında yayınlayacaklar.
 
BULUNMAZ FIRSAT

İzmirde Sözler Köşkü Gençleri bir araya gelip, küçücük bir köyde bu kadar turisti bir arada bulmanın iyi bir fırsat olduğunu düşünüp hazırlık yapmışlar. İslami hakikatlerin bu insanlara duyurulması amacıyla yaklaşık 15 – 20 kişi Şirince köyünde olacaklar.

SÖZLER KÖŞKÜ GENÇLERİ TURİSTLERİ İMAN HAKİKATLERİYLE KARŞILAYACAK
 
Yirmiüç bin yabancı dilde iman hakikatlerini anlatan broşür, ingilizce, almanca, ispanyolca başta olmak üzere birçok dilde Kur’an tefsirleri (Risale-i Nur) köyün kilisesinden, camisine ve çarşısına kadar birçok yerinde Sözler Köşkü Gençleri broşür ve kitap dağıtacaklar.

Yüz bin yabancının içinde Allah’ın dinine hizmet etmeye çalışan bu azimli ve kararlı gençler sizlerden dua istiyorlar…

risaleajans.com

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme