Sınırdaki savaşı naklen izliyorlar!

Dünya Hali
Şanlıurfa’nın Ceylanpıanr ilçesi sınırında, Suriyeli muhalif güçlerle Esed güçleri arasında devam eden çatışmalarda, muhalifler sınıra yaklaşan jetlere Kalaşnikofla karşılık verdi. Resulayn ilçe...
EMOJİLE

Şanlıurfa’nın Ceylanpıanr ilçesi sınırında, Suriyeli muhalif güçlerle Esed güçleri arasında devam eden çatışmalarda, muhalifler sınıra yaklaşan jetlere Kalaşnikofla karşılık verdi. Resulayn ilçesinde de yükselen dumanlar, yaşanan savaşın şiddetini gözler önüne seriyor. Muhalifler, gelecek jetlere karşı siper alıyor.

KAYMAKAMLIK ARALIKSIZ UYARIYOR

Bu arada, Ceylanpınarlıların bir kısmı evlerini terk ederek komşu illerdeki akrabalarına sığınırken, bazıları da sınıra yaklaşarak olup biteni izliyor. Kaymakamlık, hoparlörden sık sık vatandaşın evden çıkmaması için uyarıyor. Polis, devriye atarak sınırdan vatandaşı uzaklaştırıyor.

ŞANLIURFA’DA JANDARMA KÖYLERİ BOŞALTIYOR

İç karışıklıkların sürdüğü Suriye’deki çatışmalar, sınırın Türkiye tarafındaki yerleşim birimlerini tehdit etmleye devam ediyor. Suriye’nin Halep kentine bağlı Ayn El Arap bölgesine elleri silahlı bir grup muhalifin çatışma amaçlı geleceği bilgisinin alınmasının ardından sınır komşusu Şanlıurfa’nın Suruç İlçesi’nde sınıra yakın 3 köy jandarma tarafından güvenlik amacıyla boşaltıldı. Jandarma ekpleri sınırda uzun namlulu silahlar ve zırhlı araçlarla devriye atarken, iş makineleri de sınıra yakın yerlerde mevziler kazdı. Jandarma tarafından boşaltılan, Mürşitpınar, Kendircik ve Gülebale köylerindeki vatandaşlar ise daha güvenli yerlere geçtiği öğrenildi.

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme