Sınıfın Yarısı ‘Solak’

Dünya Hali
Kaymakam Uçgun, eşi Duygu Uçgun, Belediye Başkanı Kasım Gültekin ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ekrem Yurt ile birlikte Atatürk İlköğretim Okulunda düzenlenen karne dağıtım törenine katıldı. Burada birin...
EMOJİLE

Kaymakam Uçgun, eşi Duygu Uçgun, Belediye Başkanı Kasım Gültekin ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ekrem Yurt ile birlikte Atatürk İlköğretim Okulunda düzenlenen karne dağıtım törenine katıldı. Burada birinci sınıf öğrencilerine karnelerini veren Kaymakam Uçgun, öğrencileri tahtaya kaldırarak bazı sorular yöneltti. Tahtaya kaldırdığı öğrencilerin sol elini kullanması dikkatini çeken Kaymakam Uçgun, 25 kişilik sınıftaki 12 öğrencinin solak olduğunu öğrenince şaşırdı.

Kaldırdığı öğrencilerin tamamının solak olmasının tesadüf olduğunu belirten Uçgun, ”Denk geldi. Özel olarak çağırmadım. Ama el kaldıranların içerisinde ‘sen gel’ dediğim solak çıktı. Öğretmenin de solak olduğu hatırlatıldı. Belki de öğretmenlerini de taklit etmiş olabilirler. Ben genel olarak şunu söylemek istiyorum ister sol eliyle yazsın, ister sağ eliyle bu işi güzel yapıyorlar. Onlara teşekkür ediyorum, tebrik ediyorum” dedi.

Öğretmen Okay Aydın da, sınıfındaki solak öğrenci sayısının fazla olmasının tamamen tesadüf olduğunu belirtti. Kendisinin de solak olduğuna dikkati çeken Aydın, ”Ancak günlük hayat içerisinde sağ elimi de kullanırım. Tahtaya da öğrencimin bakış açısına göre hem sağ elimi, hem sol elimi kullanarak yazı yazabiliyorum. Özellikle bu konuda kendimi geliştirmeye çalıştım” dedi.

Aydın, öğrencilerinin kendisini örnek almadığını, öğrencilerin ilk kalem tutuşlarını göz önüne aldıklarını ifade ederek, ”Genelde sol eliyle yazı yazanları uyarıyoruz, kalemi sağ eline veriyoruz, deniyoruz. Sağ eliyle de yazabiliyorsa çocuğu sağ elinde yoğunlaştırıyoruz. Sağ eliyle yazamıyorsa ısrar etmiyoruz” dedi.

Aydın, öğretmenlik hayatında ilk kez böyle bir durumla karşılaştığını da kaydetti.

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme