Siirt Valisi Obama’ya öyle bir tweet attı ki…

Dünya Hali
Siirt Valisi Ahmet Aydın’ın resmi twitter hesabından Obama için yazdıkları dikkat çekti. Vali Aydın "I’m Turkey, I’m governor in Siirt, I like you…" gibi basit İngili...
EMOJİLE

Siirt Valisi Ahmet Aydın’ın resmi twitter hesabından Obama için yazdıkları dikkat çekti. Vali Aydın "I’m Turkey, I’m governor in Siirt, I like you…" gibi basit İngilizce cümleler kurarak Obama’ya olan hayranlığını dile getirdi.
 
OBAMA’YA TWEET ATTI
Siirt Valisi Ahmet Aydın’ın sosyal paylaşım sitesi twitter’da ABD Başkanı Obama için yazdığı tweet günün konusu oldu. Obama’ya hayranlığını bildiren Aydın’ın tweetindeki basit İngilizce cümleleri dikkat çekiyor.
 
İşte Aydın’ın o tweet’i: 
 
I’m Turkey. I’m governor in Siirt. I like you. Your life ve President is very succesfull. I hope i will be like you. (Türküm. Siirt valisiyim. Sizi seviyorum. Hayatınız ve başkanlığınız çok başarılı. Umarım ben de sizin gibi olurum.)
 
VALİ’NİN CÜMLESİ HATALI
Siirt Valisi’nin "Your life and President is very successful" cümlesini "Hayatınız ve başkanlığınız çok başarılı" şeklinde çevirmeye çalıştık, ancak demek istediği tam olarak o mu anlayamadık, zira demek istediği oysa "Your presidency is very successful" demesi gerekirdi.

 

 

rotahaber.com

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme