Sıcaktan Kavrulacağız

Dünya Hali
İstanbul, Ankara ve İzmir’de sıcaklıklar 30 dereceyi aştı. Yeni haftada sıcaklıklar artarak devam edecek. İstanbul bugün 4 derece daha sıcak. Hava bol güneşli, termometreler 29 dereceye, yer yer...
EMOJİLE

İstanbul, Ankara ve İzmir’de sıcaklıklar 30 dereceyi aştı. Yeni haftada sıcaklıklar artarak devam edecek.

İstanbul bugün 4 derece daha sıcak. Hava bol güneşli, termometreler 29 dereceye, yer yer 30 dereceye çıkıyor.

Pazartesi günü yine bulutlu, biraz serin ve hafif yağmurlu geçebilir. Ancak salıdan itibaren hava güneşli, sıcaklıkta hızlı artış var.

Ankara’da yağış beklentisi yok. Gün boyunca güneş yüzünü gösterecek. Sıcaklık 32 dereceye çıkacak. Yeni haftada ise 35 dereceye dayanacak.

İzmir güneşli, sıcaklık 33 dereceye çıkacak. Bir hafta yağış yok. Rüzgar kent merkezinde zayıf, çeşme ve sahillerde sadece öğle saatlerinde sert, akşamları ise zayıflıyor.

Hava sıcaklığı iç ve batı bölgelerde 3 ila 5 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nün son verilerine göre, Edirne, Kırklareli ile Kars ve Iğdır, yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde İstanbul Avrupa yakasının kuzey kesimleri (Çatalca, Arnavutköy, Eyüp ve Sarıyer), Bartın, Zonguldak, Karabük ve Kastamonu çevreleri aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerler parçalı ve az bulutlu geçecek.

Rüzgar genellikle kuzey ve batı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak esecek.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nün son verilerine göre bazı illerde hava durumu şöyle olacak:

İSTANBUL: Parçalı ve az bulutlu, yarın (Pazartesi) sabah saatlerinden itibaren çok bulutlu, Avrupa yakasının kuzey kesimleri (Çatalca, Arnavutköy, Eyüp ve Sarıyer) aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(28)

ANKARA: Parçalı ve az bulutlu, öğle saatlerinde parçalı bulutlu.(31)

İZMİR: Az bulutlu ve açık.(33)

ANTALYA: Az bulutlu ve açık.(29)

SAMSUN: Parçalı ve az bulutlu.(27)

ERZURUM: Parçalı bulutlu.(28)

DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık.(37)

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nün son verilerine göre bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA: Parçalı ve az bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Trakya kesimi çok bulutlu, bugün (Pazar) Edirne ve Kırklareli çevreleri ile yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde Edirne, Kırklareli ve İstanbul Avrupa yakasının kuzey kesimleri (Çatalca, Arnavutköy, Eyüp ve Sarıyer) aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

EGE: Az bulutlu ve açık geçecek.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu, öğle saatlerinde kuzey kesimleri parçalı bulutlu geçecek.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu, yarın (Pazartesi) sabah saatlerinden itibaren parçalı ve çok bulutlu Zonguldak, Bartın, Karabük ve Kastamonu çevreleri aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçecek.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, kuzeyi parçalı bulutlu, bugün Kars ve Iğdır çevreleri kısa süreli ve lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek.

NTV-ANKA

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme