Dünya Hali

Sıcaklıklar İç Ve Batı Kesimlerde Azalacak

Hava sıcaklığı Marmara’nın doğusu, İç Ege, İç Anadolu’nun kuzey ve batısı ile Batı ve Orta Karadeniz’de 2 ila 4 derece azalacak Doğu Karadeniz’de yağışlar etkili olacak. Devlet Meteoroloji İşleri Genel..

Sıcaklıklar İç Ve Batı Kesimlerde Azalacak

Hava sıcaklığı Marmara’nın doğusu, İç Ege, İç Anadolu’nun kuzey ve batısı ile Batı ve Orta Karadeniz’de 2 ila 4 derece azalacak Doğu Karadeniz’de yağışlar etkili olacak.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nün son verilerine göre, Karadeniz ve Doğu Anadolu bölgeleri ile Kırklareli, Çankırı, Yozgat, Kırıkkale, Sivas, Kayseri, Adana, Ankara’nın Kalecik ve Elmadağ ilçelerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek olan yağışların, öğle saatlerinden sonra Ordu ve Giresun çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığı Marmara’nın doğusu, İç Ege, İç Anadolu’nun kuzey ve batısı ile Batı ve Orta Karadeniz’de 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edecek.

Rüzgar genellikle kuzey ve batı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak esecek.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların; öğle saatlerinden sonra Ordu ve Giresun çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Sel, su baskını, yıldırım düşmesi, lokal dolu yağışı vb.) vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.

YÜKSEK SICAKLIK UYARISI

Hava sıcaklıkları; yurt genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edeceğinden, yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nün son verilerine göre bazı illerde hava durumu şöyle olacak:

İSTANBUL: Parçalı bulutlu.(32)

ANKARA: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, öğleden sonra Kalecik ve Elmadağ ilçeleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(33)

İZMİR: Az bulutlu ve açık.(34)

ANTALYA: Az bulutlu ve açık.(32)

SAMSUN: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(28)

ERZURUM: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğleden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(28)

DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu.(38)

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nün son verilerine göre bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA: Kuzey ve doğusu parçalı bulutlu, öğle saatlerinde Kırklareli çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek.

EGE: Az bulutlu ve açık geçecek.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, Doğu Akdeniz parçalı bulutlu, öğle saatlerinde Adana çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla bölge geneli parçalı bulutlu, öğleden sonra Çankırı, Kırıkkale, Yozgat, Sivas ve Kayseri ile Ankara’nın Kalecik ve Elmadağ ilçeleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde bölge geneli, öğleden sonra Karabük, Kastamonu ve Sinop çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Orta Karadeniz, öğleden sonra bölge geneli aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Ordu ve Giresun çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Van, Ağrı ve Iğdır, öğleden sonra bölge geneli kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla bölge geneli parçalı bulutlu geçecek.

Zaman

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL