Dünya Hali

Sıcaklıklar 4 ile 6 Derece Azalacak

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nün son verilerine göre, yurdun kuzey ve iç kesimlerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış geçişlerinin görüleceği bekleniyor. Rüzgar genellikle..

Sıcaklıklar 4 ile 6 Derece Azalacak

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nün son verilerine göre, yurdun kuzey ve iç kesimlerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış geçişlerinin görüleceği bekleniyor.

Rüzgar genellikle kuzey ve kuzeydoğu, yurdun güney kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Kıyı Ege ile Batı Akdeniz’in batısında kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esecek.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın; Kıyı Ege ile Batı Akdeniz’in batısında kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (deniz ulaşımında aksamalar, vb.) vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nün son verilerine göre bazı illerde hava durumu şöyle olacak:

İSTANBUL: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar kısa süreli ve yerel olmak üzere, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(30)

ANKARA: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu; sabah ilk saatlerde parçalı ve çok bulutlu.(32)

İZMİR: Az bulutlu ve açık.(32)

ADANA: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu.(35)

ANTALYA: Az bulutlu ve açık.(31)

SAMSUN: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle ve akşam saatlerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(27)

ERZURUM: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu.(33)

DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık.(42)

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nün son verilerine göre bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA: Az bulutlu, zamanla kuzey ve doğusu parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar bölgenin doğusu (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Bilecik) kısa süreli ve yerel olmak üzere, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

EGE: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin iç kesimleri parçalı bulutlu geçecek. Rüzgar; Kıyı Ege’de kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esecek.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin iç ve doğu kesimleri parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Isparta çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; Batı Akdeniz’in batısında kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esecek.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Konya, Karaman, Aksaray, Niğde, Nevşehir, Kayseri, Kırşehir ve Yozgat çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı, zamanla çok bulutlu, gece saatlerine kadar bölge geneli kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı, zamanla çok bulutlu, bölge geneli kısa süreli ve yerel olmak üzere, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin kuzey kesimleri parçalı bulutlu geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL