Selim Sadak’tan ‘KCK’ açıklaması

Dünya Hali
Terör örgütü PKK’nın şehir yapılanması olarak bilinen KCK’ya yönelik 8 Aralık’ta düzenlenen operasyonda, Diyarbakır’da gözaltına alınan ve savcılık ifadesi ardından serbest bır...
EMOJİLE

Terör örgütü PKK’nın şehir yapılanması olarak bilinen KCK’ya yönelik 8 Aralık’ta düzenlenen operasyonda, Diyarbakır’da gözaltına alınan ve savcılık ifadesi ardından serbest bırakılan Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak, dün akşam saatlerinde Siirt’e döndü.

Siirt Havaalanı kavşağında, BDP Parti Meclisi Üyeleri Saadet Becerikli, Faruk Sağlam, BDP il ilçe yöneticileri, belediye meclis üyeleri, belediye çalışanları ve çok sayıda kişi tarafından karşılanan Sadak, daha sonra belediyeye geçti. Sadak, burada açıklamalarda bulundu. Operasyonların siyasi olduğunu ve amacının "Kürt siyasetçileri halktan uzaklaştırmak" olduğunu iddia eden Sadak, bu operasyonların kendilerini yıldırmayacağını söyledi.

Siirt’te dönerken Batman’da yemek için girdiği lokantada bile kameralarla izlendiğini ileri süren Sadak, açıklamasının ardından makam odasına geçti. Sadak’a çok sayıda kişi, geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

İHA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme