Şeker Seven Çocuklara Dikkat!

Dünya Hali
Britanya‘da yapılan bir araştırma, çocuk yaşta her gün şeker veya çikolata tüketenlerin büyük bölümünün ileri yaşlarda en az bir kere tutuklandığını ortaya çıkardı. Britanyalı uzmanların, 1970 y...
EMOJİLE

Britanya‘da yapılan bir araştırma, çocuk yaşta her gün şeker veya çikolata tüketenlerin büyük bölümünün ileri yaşlarda en az bir kere tutuklandığını ortaya çıkardı.

Britanyalı uzmanların, 1970 yılında doğan 17 bin çocuk üzerinde yaptığı araştırmaya göre her gün şeker veya çikolata tüketen çocukların yüzde 69’u, 34 yaşına gelene kadar şiddet içerikli suçlar nedeniyle tutuklandı.

British Journal of Psychiatry dergisinde yayımlanan ve Britanya‘nın Ekonomik ve Sosyol Araştırma Konseyi tarafından finanse edilen araştırmaya imza atan uzmanlar, şeker ve çikolata tüketimiyle şiddet eğilimi arasında bağlantının doğrulanması için daha fazla çalışma yapılması gerektiğini söylediler.

Cardiff Üniversitesi‘nden Simon Moore, araştırmanın, şekerli gıdaların zararları üzerine yapılmadığını belirtti ve ebeveynlerin ödüllendirmek için çocuklarına şeker vermelerini örnek göstererek, bu yaklaşımın, çocukların karar mekanizmalarına kötü etki yapma olasılığı üzerinde durdu.

Moore, araştırma sonuçlarının, ebeveynlere, çocuklarına şeker ve çikolata vermemelerini tavsiye etmek için yeterli olmadığını da kaydetti.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme