Şehit er İsmail Akça’yla ilgili şok iddia

Dünya Hali
Şırnak’ta, askerlik görevini yaparken kaza kurşunuyla şehit düştüğü ileri sürülen Kuşadalı İsmail Akça’nın ölüm şekliyle ilgili beraber askerlik yaptığı bir arkadaşından ailesine gelen tel...
EMOJİLE

Şırnak’ta, askerlik görevini yaparken kaza kurşunuyla şehit düştüğü ileri sürülen Kuşadalı İsmail Akça’nın ölüm şekliyle ilgili beraber askerlik yaptığı bir arkadaşından ailesine gelen telefon kafaları karıştırdı.

İsmail Akça’nın Kuşadası’nda yaşayan babası Asım Akça’yı arayan aynı birlikte görev yaptığı bir arkadaşı, İsmail’in kaza ile değil bir uzman çavuş tarafından vurulduğunu iddia etti. Gelen telefon üzerine İsmail Akça’nın avukat olan amcası Hasan Akça, olayın araştırılması için suç duyurusunda bulundu.

Kuşadası’nda çok sevilen ve önceki yıl Acun Ilıcalı’nın Yetenek Sizsiniz Programına katılarak, Kuşadası’nın yanı sıra tüm Türkiye’de de büyük sempati toplayan 25 yaşındaki İsmail Akça’nın askerde kaza sonucu şehit olduğu haberi Kuşadası’ndaki baba evine ateş gibi düşmüştü. Terhisine 61 gün kala askerlik görevi sırasında hayatını kaybeden İsmail Akça’nın babası Asım Akça’ya İsmail’in birlikte görev yaptığı asker arkadaşlarından gelen bir telefon Akça ailesini daha da kahretti. İsmail Akça’nın asker arkadaşı ve üst devresi A.K, gözü yaşlı baba İsmail Akça’yı arayarak, “Oğlunuz kaza ile hayatını kaybetmedi, onu birliğimizdeki uzman çavuş vurdu. İsmail kendini vuracak biri değildi. Onu bir başkası vurdu, büyük ihtimalle komutanımız uzman çavuş vurdu. Birlikte cep telefonu kullanmamız yasaktı. İsmail, cep telefonu yakalattı. İsmail ile bu uzman çavuş arasında daha önce de bir tartışma yaşanmıştı. Bu tartışmadan dolayı İsmail, ‘Disko’ olarak bilinen askeri disiplin koğuşunda yatmıştı“ dedi.

Bu telefon üzerine İsmail Akça’nın avukat olan amcası Hasan Akça, olayın araştırılması ve aydınlatılması için girişimlere başladı. Önce Kuşadası Savcılığına, ardından da Kuşadası Merkez Karakolu’na giderek suç duyurusunda bulunan Hasan Akça, olayın peşini bırakmayacaklarını söyledi. Ağabeyi Asım Akça’nın evinde iken İsmail’in asker arkadaşından telefon geldiğini belirten amca Hasan Akça, şöyle konuştu: “Olay olduktan sonra konuşurken abim Asım Akça’yı İsmail’ın askerden üst devresi A.K. isimli asker telefon etti. (İsmail kendini öldürecek bir insan değil abi, onu başkası vurdu, büyük ihtimal ile komutanı vurdu) dedi. Telefon geldiğinde bende ağabeyimin yayındaydım. Askerin söyledikleri net bir şekilde duyuluyordu. Evde bize taziyeye gelen komutanlar da duydu zaten. Zaten İsmail hayat dolu bir insan, kendini öldürecek biri değildi. Bunun üzerine savcılığa gittik, polis karakoluna gittik ve başvurduk. Olaya askeri savcılığın baktığını ve ayrıca sivil savcılık tarafından da otopsi yapıldığı söylendi. Bu olayın aydınlatılması için her şeyi yapacağız ve peşini bırakmayacağız. Bize gerçeğin ne olduğunu söylemelerini istiyoruz.“

ŞEHİT ER İSMAİL AKÇA’NIN CENAZESİ KUŞADASI’NA GETİRİLDİ

Şırnak’ta askerlik görevi sırasında hayatını kaybeden Şehit Er İsmail Akça’nın cenazesi, Kuşadası’na getirildi. Jandarma araçlarının eşliğinde getirilen cenaze, Kuşadası Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. İsmail Akça, Hanım Camisi’nde kılınacak cenaze namazından sonra Adalızade Mezarlığı’nda defnedilecek. Bu arada, 61 gün sonra terhis olacak oğlunu beklerken cenazesinin gelecek olması nedeniyle sinir krizi geçiren baba Asım Akça’nın sakinleştirici iğne ile ayakta durduğu öğrenildi.

AA

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme