Dünya Hali

Şehirdeki Tek Üst Geçit

Üstgeçit kullanma alışkanlığı olmayan vatandaşlar ise hayatlarını tehlikeye atarak çift şeritli karayolundan karşıya geçmeye devam ediyor. Çanakkale, İstanbul’u Ege ve Akdeniz bölgelerine bağlayan il konumunda. Civar yerlerden buralara gidip gelen..

Şehirdeki Tek Üst Geçit

Üstgeçit kullanma alışkanlığı olmayan vatandaşlar ise hayatlarını tehlikeye atarak çift şeritli karayolundan karşıya geçmeye devam ediyor.

Çanakkale, İstanbul’u Ege ve Akdeniz bölgelerine bağlayan il konumunda. Civar yerlerden buralara gidip gelen sürücüler, Eceabat-Çanakkale arasındaki feribotu kullanıyor. Yol, şehir merkezinden de geçerek şehirlerarası karayoluna bağlanıyor; bu yüzden trafik her zaman yoğun oluyor. Buna rağmen ilk üstgeçit, kısa bir süre önce Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi kavşağına yapıldı fakat şimdilik kimse kullanmıyor. Üstgeçidi tercih etmeyip yoldan karşıya geçenler arasında her yaşta kişiye rastlanmak mümkün. Özellikle üniversite öğrencilerinin de bunu yapması dikkat çekiyor. Hayatını tehlikeye atanların çoğu üstgeçide alışamadığını söylerken kimisi de merdivenleri çıkıp inmenin zor olduğunu belirtiyor.
 
ENGELLİLER UNUTULMUŞ

Çanakkale’nin ilk yaya üstgeçidinde, engeliller de unutulmuş. Her iki tarafından çift taraflı merdiven yapılırken engeliller için ne bir düz rampa ne de asansör bulunuyor. Onlar da mecburen üstgeçidi kullanmadan diğer vatandaşlar gibi hayatlarını tehlikeye atarak yolun üstünden karşıya geçiyor.

Zaman
 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL