Sallandıkça Genişleyen Ülke!

Dünya Hali
Rusya’nın uzak doğusunda sıkılıkla yaşanan depremler ülke topraklarının genişlemesine neden oluyor. 17 milyon kilometre kare toprakları ile dünyanın en büyük ülkesi olan Rusya, son üç yılda yaşa...
EMOJİLE

Rusya’nın uzak doğusunda sıkılıkla yaşanan depremler ülke topraklarının genişlemesine neden oluyor. 17 milyon kilometre kare toprakları ile dünyanın en büyük ülkesi olan Rusya, son üç yılda yaşanan depremler nedeni ile topraklarını 4,5 kilometrekare daha genişletti.

Rusya Deniz Jeoloji Enstitüsü Direktörü Boris Lenin, İnterfaks haber ajansına yaptığı açıklamada, "Nevelsk bölgesinde yaşanan depremler bölgenin deniz seviyesinden yükselmesine neden oldu. Tatar Boğazı’nda kuruyan alanda yaklaşık 3 kilometrekarelik bir alan oluştu." dedi.

Kuril adalarının ortasında yer alan Matua adasından bulunan volkanın patlaması nedeni ile de 11 ayrı depremin oluştuğunu kaydeden Lenin, burada da karaların yükseldiğini ve 1,5 kilometrekarelik bir alanın kazanıldığını söyledi.

Böylece dünyanın dokuzda biri büyüklüğünde bir toprağa sahip olan Rusya‘nın 17 milyon 75 bin 400 kilometrekare olan toprakları, 4,5 kilometrekare daha genişlemiş oldu.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme