Salih Mirzabeyoğlu Bakırköy’e sevk edildi

Dünya Hali
”Salih Mirzabeyoğlu” olarak tanınan Salih İzzet Erdiş, ruhi ve psikolojik durumunun incelenmesi için Bolu F Tipi Cezaevi’nden Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’...
EMOJİLE

”Salih Mirzabeyoğlu” olarak tanınan Salih İzzet Erdiş, ruhi ve psikolojik durumunun incelenmesi için Bolu F Tipi Cezaevi’nden Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne götürüldü.

AA muhabirinin konuyla ilgili sorularını yanıtlayan Erdiş’in avukatı Hasan Ölçer, müvekkilinin Bolu’da bulunduğu cezaevi hastanesinde fiziki muayeneden geçirildiğini söyledi.

Ölçer, Erdiş’in cezaevi aracıyla bugün saat 13.30’da ruhi ve psikolojik durumunun gözlenmesi için Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nin Adli Servisi’ne götürüldüğünü belirtti.

Avukat Ölçer, şöyle devam etti:

”Dün Bolu’da yapılan fiziki tetkikten sonra müvekkilim bugün cezaevi aracıyla Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Adli Servisi’ne getirildi. Ben de kendisini saat 15.30 gibi gördüm. Sağlık durumu iyi, sağlığıyla ilgili görünen bir problem yok. Burada kendisinin ruhi ve psikolojik durumu rapor edilecek. Bunun için gözlem altında tutulacak. Süreç 3 haftaya kadar uzayabilir. Yapılan incelemenin ardından bir heyet, müvekkilimin psikolojik durumuyla ilgili raporunu hazırlayacak. Bu rapor da daha sonra Adalet Bakanlığı’na sunulacak.”

Müvekkilinin tahliyesi konusunda kendisinin veya Erdiş’in ailesinin herhangi bir başvurusu bulunmadığını dile getiren Ölçer, ”Fakat Cumhurbaşkanı’ndan bizim dışımızda müvekkilimin affı talep edilmişti. Önce fiziki muayene, ardından ruhi ve psikolojik tetkik, bu yüzden yapılıyor olabilir” dedi.