Dünya Hali

Şair Abdurrahim Karakoç Tedavi Altında

Konya Selçuk Üniversitesi Selçuklu Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Doç.Dr. Fikret Kanat "Abdurrahim Karakoç’un birkaç gün önce nefes darlığı ve öksürük yakınmasıyla hastanelerine yatırıldığını söyledi. Abdurrahim Karakoç..

Şair Abdurrahim Karakoç Tedavi Altında

Konya Selçuk Üniversitesi Selçuklu Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Doç.Dr. Fikret Kanat "Abdurrahim Karakoç’un birkaç gün önce nefes darlığı ve öksürük yakınmasıyla hastanelerine yatırıldığını söyledi.

Abdurrahim Karakoç için daha önce Romatoid Artrid  tanısı konduğunu anlatan  Doç. Dr. Fikret Kanat,  yapılan tetkikler sonucu Karakoç’a zaturre tanısı koyduklarını söyledi. Karakoç’un rahatsızlığında hastaneye yattıktan sonra önemli düzelmelerin yaşandığını söyleyen Kanat, müşahade altında tuttukları Karakoç’un tedavisinin uzun süreli olacağına dikkat çekti.

"Rahatsızlığımı hastaneye yattığım zaman bilmiyordum." diyen Yazar Ve Şair Abdurrahim Karakoç,  ise "Tahlil ve tetkikler neticesinde hasta olduğumu öğrendim. Bu ilk geldiğim hastane değil bundan önce başka hastaneleri gezdik ama bir teşhis bulamamışlardı." dedi.

Karakoç, "Kollarımda romotaid artrit olduğundan dolayı on yıldır sürekli ilaç kullanıyorum bu ilaçlar akciğerlerde mantarlama yapmış. Şimdi ise bu ilaçları ayıklamaya çalışıyorlar. Bu nedenle hastanede ne kadar bir süre kalacağım belli değil. İnşallah kısa zamanda sağlığıma kavuşurum" dedi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL