Sağlam Hakemlerden Dert Yandı

Dünya Hali
Hakem hatalarından dert yanan Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, "Eskişehir ve Gaziantep maçlarında hakemler adına yaşanan şanssızlıklar pahalıya mal oldu. Ortada çok fazla kaybedilmiş b...
EMOJİLE

Hakem hatalarından dert yanan Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, "Eskişehir ve Gaziantep maçlarında hakemler adına yaşanan şanssızlıklar pahalıya mal oldu. Ortada çok fazla kaybedilmiş bir şey yok. Bucaspor maçıyla birlikte çıkışa geçeceğimize inanıyorum" dedi.

 Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, BTSO Celal Sönmez Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi öğrencilerini ziyaret etti. Futbolun yanı sıra öğrencilerin derslerinin de çok önemli olduğunu kaydeden Sağlam, öğrencilere yaşam tecrübelerini anlattı.

 Bir öğrencinin; "Bursaspor üzerinde oyunlar oynanıyor. Buna rağmen bu sene de şampiyon olabilir miyiz?" şeklindeki soruya başarılı teknik adam "Yaramızı deştin. Özellikle Eskişehir ve Gaziantep maçlarında hakemler adına yaşanan şansızlıklar maalesef bize pahalıya mal oldu. Ama biz bugüne kadar gerek hekemlerimizle, gerek merkez hakem kurulu gerekse federasyonla alakalı onları rencide edici, en ufuk bir açıklamada bulunmadık. Polemiklerden hep uzak durduk ve yine uzak duruyoruz. Sadece işimizi yapmaya çalışacağız. Çok fazla kaybedilmiş bir şey yok. Bucaspor maçıyla birlikte İnşallah çıkışa geçeceğimize inanıyorum" dedi.

Yaşanan olayları sağduyulu ve objektif değerlendiren insanların da olduğunu ifade eden Sağlam, "Onlar gerekli değerlendirmeyi mutlaka yapıyorlardır. Eskişehir ve Gaziantepspor maçlarında yaşananları, aldığımız kötü sonuçların sebebi onlarmış gibi dile getirmemiz çok doğru olmaz. Biz mücadelemize devam edeceğiz. Sonuçta ne olur hep beraber göreceğiz. Bu hafta sadece bir mağlubiyet aldık. Önümüzde daha çok maç var. Futbolda her şey olabilir" diye konuştu.

"İBRAHİM ÖZTÜRK BU ÜLKENİN EN HIZLI DEFANS OYUNCULARINDAN BİRİDİR"

Fenerbahçeli bir öğrenci ise Sercan ve Volkan varken Miller ve Antidore’nin transfer edilmesi yerine, Gaziantepspor maçında çok yavaş kaldıklarını ileri sürdüğü Ömer ve İbrahim Öztürk için defansa takviye yapılmasının daha iyi olacağını belirtmesi üzerine Sağlam, "Zaman zaman futbolcuların performanslarında da inişler çıkışlar oluyor. Yavaş kaldı dediğin İbrahim Öztürk, bu ülkenin en hızlı defans oyuncularından biridir. Gaziantepspor maçında bizler de hatalar yaptık. Ve bu hatalar da bize pahalıya mal oldu. Ama bu çocuklar unutmayalım ki bizi geçtiğimiz sezon şampiyon yapan çocuklardır. Dolayısıyla onlara olan inancımız hiç bir zaman azalmayacaktır. Ve onlar da bizim yönlendirmelerimizle bu hatalarından en kısa zamanda dersler çıkararak, performanslarını üst seviyeye çıkaracaklardır" şeklinde konuştu.

"BU ÇOCUKLAR İNANILMAZI GERÇEKLEŞTİRDİ"
Transferleri mevkilerdeki ihtiyaçlara göre yaptıklarını kaydeden Sağlam sözlerini şöyle sürdürdü.

"O günkü şartlar altında bu şekilde düşündük ve buna göre bir transfer yaptık. Ama bu futboldur. Zaman zaman iniş ve çıkışlar hatalar olur. O yüzden biraz daha hoş görülü yaklaşmak gerekir. Bir maçın sonucuna göre insanları iyi yada kötü diye değerlendirmemek lazım. Bu çocuklar, geçtiğimiz sezonun şampiyonu. Bu ülkede hiç olmaz denileni, inanılmazı gerçekleştiren çocuklar. Onlara biraz daha hoşgörülü yaklaşmak lazım."

İnternetspor

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme