Dünya Hali

Sağanak Yağış İstanbul Trafiğinı Vurdu

Sağanak, özellikle Avrupa yakasındaki ilçelerde etkili oldu. Yağışın iftar vaktinden yarım saat önce etkisini artırması trafikte yoğunluğa yol açtı. E-5 Karayolu ile TEM Otoyolu’nda uzun araç kuyrukları oluşurken ana arterlerde..

Sağanak Yağış İstanbul Trafiğinı Vurdu

Sağanak, özellikle Avrupa yakasındaki ilçelerde etkili oldu.

Yağışın iftar vaktinden yarım saat önce etkisini artırması trafikte yoğunluğa yol açtı. E-5 Karayolu ile TEM Otoyolu’nda uzun araç kuyrukları oluşurken ana arterlerde de trafik sıkışıklığı yaşandı.

Meteoroloji İstanbul Bölge Müdürü Mustafa Yıldırım, AA muhabirine yaptığı açıklamada, iftar saatinde yağışların etkisini artırarak devam ettiğini belirtti.

Yağışın aralıklarla devam edeceğini ifade eden Yıldırım, ”Özellikle gece yağışların il genelinde kuvvetli olması bekleniyor. Su baskınlarına karşı vatandaşların temkinli olmasını istiyoruz. Yarın da aralıklarla yağış bekleniyor. Yağışın yarın akşam saatlerine kadar sürmesini ve özellikle Anadolu yakasında daha kuvvetli olmasını bekliyoruz. Sıcaklıklar düne göre 6-8 derece azaldı” diye konuştu.

Yıldırım, hafta sonu yağış beklemediklerini, hava sıcaklığının artarak tekrar mevsim normallerine ulaşacağının tahmin edildiğini sözlerine ekledi.

AA

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL