Sağanak yağış geliyor!

Dünya Hali
Yapılan son değerlendirmelere göre; Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu’nun güney ve doğusu, Doğu Anadolu’nun güneydoğu kesimleri ile yarın sabah saatlerinde Kırklareli ve İstanbul’un ku...
EMOJİLE

Yapılan son değerlendirmelere göre; Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu’nun güney ve doğusu, Doğu Anadolu’nun güneydoğu kesimleri ile yarın sabah saatlerinde Kırklareli ve İstanbul’un kuzey kıyı ilçelerinin yağmur ve yer yer sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. İç Anadolu başta olmak üzere Marmara’nın güneydoğusu, İç Ege, Göller Yöresi ile Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimlerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik yaşanmayacak.Ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

SİS UYARISI!

İç Anadolu başta olmak üzere Marmara’nın güneydoğusu, İç Ege, Göller Yöresi ile Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimlerinde yer yer sis hadisesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ulaşımda aksamalar, görüş mesafesinde azalma, vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERDE HAVA DURUMU:

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde Kırklareli ile İstanbul’un kuzey kıyı ilçelerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin güneydoğusunda yer yer sis hadisesi bekleniyor.

EGE: Parçalı ve az bulutlu, Güney Ege kıyılarının yer yer çok bulutlu tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde Mersin, Adana, Osmaniye ve Hatay çevreleri ile Antalya’nın Finike, Kaş ve Gazipaşa ilçelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Göller Yöresi’nde yer yer sis hadisesi bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Orta Karadeniz’in iç kesimlerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı, bölgenin güney ve batısının çok bulutlu, Bitlis, Van, Hakkari ve Şırnak çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin güney ve doğusunun sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme