Dünya Hali

Ruslar Türkiye’yi İstiyor!

Rusya’da internet kullanıcıları arasında yapılan araştırmaya göre tatil yapılacak ülkeler arasında en fazla Türkiye’nin tercih edildiği ortaya çıktı. Rusya’nın ve Bağımsız Devletler Topluluğu’nun (BDT) en büyük arama motorlarından olan Yandeks’in..

Ruslar Türkiye’yi İstiyor!

Rusya’da internet kullanıcıları arasında yapılan araştırmaya göre tatil yapılacak ülkeler arasında en fazla Türkiye’nin tercih edildiği ortaya çıktı.

Rusya’nın ve Bağımsız Devletler Topluluğu’nun (BDT) en büyük arama motorlarından olan Yandeks’in uzmanları tarafından yapılan araştırmaya göre, internet kullanıcıları tatil için en fazla Türkiye’yi tercih ederken, Türkiye’yi sırasıyla Bulgaristan ve Yunanistan izliyor.

Yandex yetkilileri, arama istatistiklerinin değerlendirilmesi sonucunda bu yaz tatil yeri için 1,5 milyondan fazla arama yapıldığını belirtirken bu rakamın bahar aylarından 3 kat daha fazla olduğuna dikkati çektiler.

Rusya’daki Derya Tur şirketinin sahibi Sadık Boyraz, Rusya’da 15 günde bir Türkçe olarak yayımlanan "Gazetem" gazetesine yaptığı açıklamada, vizelerin kaldırılmasının da etkisiyle Rusya’dan Türkiye’ye giden Rus turist sayısının geçen yıla kıyasla yüzde 30 oranında arttığını söyledi.

Türkiye’ye gönderdikleri turist sayısında ciddi bir artış yaşadıklarını belirten Boyraz, "Geçen yıla kıyasla yüzde 20-30 oranında artış olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim" dedi.

AA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL