Dünya Hali

Rize’de 1,5 Kilometrelik İftar Sofrası

İkizdere Derneğince her yıl ağustosta düzenlenen ve bu yıl 16’ncısı yapılan Ovit Yayla Şenlikleri’nin ramazan ayına denk gelmesi dolayısıyla sokakta vatandaşlara iftar verilmesi kararlaştırıldı. Bu kapsamda ilçe merkezinde kurulan yaklaşık..

Rize’de 1,5 Kilometrelik İftar Sofrası

İkizdere Derneğince her yıl ağustosta düzenlenen ve bu yıl 16’ncısı yapılan Ovit Yayla Şenlikleri’nin ramazan ayına denk gelmesi dolayısıyla sokakta vatandaşlara iftar verilmesi kararlaştırıldı.

Bu kapsamda ilçe merkezinde kurulan yaklaşık 1.5 kilometre uzunluğundaki masalarda, iki bine yakın kişi orucunu açtı.

İkizdere Derneği Başkanı Ali Ekşi, gazetecilere yaptığı açıklamada, İkizdere Derneği olarak her zaman ilkleri yapmaya çalıştıklarını ifade ederek, "Bu yıl da ramazanda düzenlediğimiz şenlikler 10 gün sürecek. İlçe merkezinde vatandaşlarımıza iftar veriyoruz. İftardan sonra konserler düzenlenecek" dedi.

Şenliklerin bugün başladığını, bu kapsamda mümkün olduğunca uzun bir iftar sofrası kurmaya çalıştıklarını anlatan Ekşi, "1.5 kilometre kadar masa uzunluğu var. 3.5 kilometre uzunluğunda olmasını istiyorduk ama bu yıl buna ulaşamayacağız gibi. İftarımıza yaklaşık iki bin kişi katıldı. 150 civarında kişi de yemek dağıtımında çalıştı" diye konuştu.

İftara, Rize Vali Yardımcısı Hakan Burak Uz, İkizdere Belediye Başkanı Hasan Köseoğlu, İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Hocaoğlu ile davetliler ve vatandaşlar katıldı.

AA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL