Rekor Denemesi Karmaşası

Dünya Hali
Geçen hafta yapılması planlanan ancak hava muhalefeti nedeniyle bugüne ertelenen etkinlikte, 15 bin kişilik mangalda kebap pişirildi. Gaziantep ve çevre illerden gelen vatandaşlar, sabah erken saatler...
EMOJİLE

Geçen hafta yapılması planlanan ancak hava muhalefeti nedeniyle bugüne ertelenen etkinlikte, 15 bin kişilik mangalda kebap pişirildi.

Gaziantep ve çevre illerden gelen vatandaşlar, sabah erken saatlerden itibaren etkinliğin gerçekleştirileceği otoparkta toplandı. Katılımcılar, saat 13.00’ten itibaren belirlenen 2 yoldan etkinliğin yapılacağı alana alınmaya başlandı.

Katılımcılara alanın girişinde 2’şer şiş kebap, ekmek, su ve salata dağıtıldı. Bu sırada çıkan izdihamda yaşlıların ve çocukların ezilme tehlikesi yaşamaları üzerine dağıtımın mangalın başında yapılmasına karar verildi.

İzdiham nedeniyle sıkışan ve ağladıkları gözlenen çocuklar, görevliler tarafından tel örgünün üzerinden alana geçirildi ve daha sonra ailelerine teslim edildi.

PLATFORM ÇÖKTÜ 3 FOLKLORCU YARALANDI

Gaziantep Folklor Kulübü ekibinin halk oyunlarının gösteri yaptığı sırada çöken platformdan düşen folklorculardan 3’ü yaralandı. Yaralılar, ambulansla Şehitkamil Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Platformun çöken kısmının onarılmasının ardından devam eden etkinlikte, Gaziantep Valisi Süleyman Kamçı, Gaziantep milletvekilleri Mehmet Erdoğan ve Halil Mazıcıoğlu ile Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, Guinnes Rekorlar Kitabı Türkiye Temsilcisi Orhan Kural birer konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından mangal başında bekleyenlere içerisinde şiş kebap, ekmek, salata, su ve kibrit bulunan poşetler dağıtıldı. Katılımcılar, poşetleri alabilmek için birbirleriyle yarıştı, dağıtımı yapan görevliler zor anlar yaşadı.

Çoğunluğunu kadın ve çocukların oluşturduğu katılımcılar, mangaldaki kömürü yaktı, pişirdikleri kebapla da karınlarını doyurdu.

Etkinlik için 6 bin metre uzunluğunda kurulan mangala 1,5 ton kömür konuldu. 15 bin kişilik şiş kebap, salata ve ekmek dağıtıldı.

Orhan Kural’ın hazırlayacağı rapor, ”en uzun mangal” rekorunun teyit edilmesi için Guinnes Rekorlar Kitabı’na gönderilecek.

Öte yandan, ”En uzun mangal” rekoru, 3 bin 803 metre uzunlukla Filipinler’in elinde bulunuyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme