Rehin Alınan Yolcular Yaşadıklarını Anlattı

Dünya Hali
Kaçırılan Kartepe deniz otobüsünde yolcu olarak bulunan Ayhan Onat ve Serkan Öztürk, Akçakoca Deniz otobüsüyle Karamürsel’e geldiler. Teröristle hiç karşılaşmadıklarını söyleyen Serkan Öztürk,&q...
EMOJİLE

Kaçırılan Kartepe deniz otobüsünde yolcu olarak bulunan Ayhan Onat ve Serkan Öztürk, Akçakoca Deniz otobüsüyle Karamürsel’e geldiler. Teröristle hiç karşılaşmadıklarını söyleyen Serkan Öztürk,"Biz aslında Akçakoca deniz otobüsüne binecektik. Ancak 10 dakika geç kalınca kaçırdık ve Kartepe’ye bindik. Terörist te aslında Akçakoca’yı kaçırmak istemiş. Kartepe, Gölcük’e gideceği için yolcuları daha az. Ancak Akçakoca, Karamürsel’e gideceği için içinde 128 yolcu bulunuyordu. O da geç kalınca Kartepe’yi kaçırdı. Ben reflü hastası olduğum için ağrılarım vardı. Stajyere bunu söyledim. Terörist, çantasındaki bisküvi ve ekmeği bana gönderdi. Geminin içine binen Sat komandoları hepimizin üzerini aradı. Operasyon yapılana kadar ellerimizi koltuklara dayayarak durmamızı istediler. Operasyon anında biz 3 el silah sesi duyduk. Sonra bizi gemiden tahliye ettiler" dedi.

Yaşan gemi kaçırma olayı sonrasında Kocaelililer, deniz otobüsünü kullanmaya devam ediyor. Yaşananların biraz kendilerini korkuttuğunu ancak gerekli önemlerin alındığını söyleyen yolcular, tercihlerinin deniz otobüsü olduğunu söylediler.

Bu arada, Kartepe Deniz otobüsünün, kaçırılmadan önce bakıma alınacağı için deposunda az yakıt olduğu, normalde bir deniz otobüsünün 12 ton yakıt aldığı bununla 13 saat yolculuk yapabildiği öğrenildi.