Putin’den Anlamlı Çıkış

Dünya Hali
İvanova bölgesinde Putin’in Kasım ayında ziyaret ettiği bir hastanede çalışan kardiyolog İvan Hrenov, hastanede dönen dolapları başbakana canlı yayında anlattı. Putin’in de şok olduğu bilg...
EMOJİLE

İvanova bölgesinde Putin’in Kasım ayında ziyaret ettiği bir hastanede çalışan kardiyolog İvan Hrenov, hastanede dönen dolapları başbakana canlı yayında anlattı.

Putin’in de şok olduğu bilgide Hrenov, Rusya başbakanının ziyaretinden önce hastaneye farklı hastanelerden cihazlar getirildiğini, çalışanların maaşlarının yüksek gösterildiği yeni bordrolar düzenlendiğini, Putin’in bölgeden ayrılmasının ardından da hastaneye getirilen tüm tıbbi cihazların sökülerek hastaneden götürüldüğünü iddia etmişti.

Doktorun anlattıklarına gülümseyerek şaşıran Putin, "İnanın yakın zamanda, yaklaşık bir hafta sonra İvanovo bölgesine Rusya Sağlık Bakanlığı’na bağlı özel komisyon gönderilecek. Bu durum, denetleme mercileri tarafından titiz şekilde incelenecek. Biz böyle bir incelemeyi kesinlikle yapacağız. Anlattıklarınız çok ilginç: Bunu yapmalarına gerek yoktu… Valiniz çok deneyimli biri. Bölge hastanesine federal bütçeden 130 milyon ruble göndermiştik. Ve tabii ki bu paraların nereye harcandığını inceleyeceğiz" dedi.

Bölge yöneticileri gün içinde yaptıkları açıklamalarda Hrenov’un yalan söylediği yönünde açıklamalarda bulunsa da Başbakan Putin doktor Hrenov’la diyaloğunu sürdürdü. Ria Novosti haber ajansına açıklamada bulunan Hrenov, "Putin bana zor durumda kalmayacağımı söyledi" dedi. Putin’in sözcüsü Dmitri Peskov da başbakanla doktorun telefon görüşmesini doğruladı.

Cihan

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme