Dünya Hali

Protez Kollu Bilardocuya Özel Ödül

Geçtiğimiz yıl ilki gerçekleşen ve bu yıl yedi gün süren "Bayrampaşa Belediyesi Geleneksel Bilardo Şampiyonası" Türkiye genelinde aralarında millilerinde olduğu 112 sporcunun katılımı ile Bayrampaşada gerçekleşti.   Azmiyle Mesleğini Yürütürken..

Protez Kollu Bilardocuya Özel Ödül

Geçtiğimiz yıl ilki gerçekleşen ve bu yıl yedi gün süren "Bayrampaşa Belediyesi Geleneksel Bilardo Şampiyonası" Türkiye genelinde aralarında millilerinde olduğu 112 sporcunun katılımı ile Bayrampaşada gerçekleşti.
 
Azmiyle Mesleğini Yürütürken Bilardo Sporunu Başarıyla Yarışıyor
 
112 sporcunun kıyasıya mücadele ettiği şampiyonanın en ilginç ve azimli bilardocusu, talihsiz trafik kazası sonucu sağ dirseğinden aşağısını kaybeden emniyet mensubu Hakan Fidancıoğlu oldu.
 
İngiliz anahtarından esinlenip yaptığı protez kolla bilardoda büyük başarılar elde ediyor.
 
1998 yılında bağcılar Mahmutbey gişelerinde motorsikletiyle kaza yapan Hakan Fidancıoğlu ağır yaralanmış ve yaklaşık iki ay yoğun bakımda kalmıştı. Sağlığına kavuştuktan sonra kaza öncesi çok sevdiği bilardo sporundan kopmamak için kendi imal ettiği protez kolla bilardo oynamaya devam eden Fidancıoğlu yarışmalara katılarak dereceler almaya devam ediyor.
 
Fidancıoğlu,’’Engellileri Belediye Başkanımız Atila Aydıner gibi destekleyenler oldukça hayata bağlılığımız giderek artacaktır.
 
1989 yılından beri bilardoyla uğraştığını ifade eden Fidancıoğlu,’’1998 yılında geçirdiğim trafik kazası sonucu sağ bileğimi kaybettim. Ancak spordan kendimi uzaklaştırmadım. Bazı protez ek parçalar üreterek bu spora devam etmeye çalıştım.Benim için oldukça zordu.yine de bir şeyler başarmaya çalışıyorum.Bizi Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner gibi destekleyenler olursa engelli arkadaşlarımız hayata daha iyi adapte olabilirler.Bu organizasyonu gerçekleştiren  herkese ve beni özel ödüle layık gören Başkanımız Atila Aydıner’e  teşekkür ediyorum’’dedi.
 
Başkan Aydınerden Fidancıoğluna Özel Ödül
 
Dünya şampiyonu Adnan Yüksel’in milli sporcu Savaş Bulut’u 4-2 lik skorla yenip şampiyon olduğu organizasyonda gösterdiği azim ve inançla bütün engellilere örnek olan Hakan Fidancıoğlu’nu özel ödüle layık gören Bayrampaşa Belediye Başkan’ı Atila Aydıner ‘’Hakan Fidancıoğlu’nun milli sporcularımız arasında böylesine önemli bir turnuvada özgüveni ve azmiyle mücadele etmesi hepimize örnektir. Bu özel ödülü fazlasıyla hak etti.Kendisini tebrik ediyorum’’dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL