Dünya Hali

Polonezköy’de Doğayı Keşfedin

Polonezköy, 1842 yılında Polonya’nın işgali sebebiyle Osmanlı’ya sığınan Polonyalılar tarafından kurulan bir köydür. Modern çağa ayak uyduran köyde tarihi binaların zaman içerisinde değişime uğradığı ancak orijinalliğini kaybetmediğini de göreceksiniz. Yeşillikler..

Polonezköy’de Doğayı Keşfedin

Polonezköy, 1842 yılında Polonya’nın işgali sebebiyle Osmanlı’ya sığınan Polonyalılar tarafından kurulan bir köydür. Modern çağa ayak uyduran köyde tarihi binaların zaman içerisinde değişime uğradığı ancak orijinalliğini kaybetmediğini de göreceksiniz.

Yeşillikler içerisinden geçerek yaklaşık 45 dakikalık bir yolculuk ile ulaşacağınız Polonezköy’de Meryem Ana Kilisesi gezilecek yerler arasındadır. Yörede bulunan restoranlar buranın yerlileri tarafından işletilmektedir.

Hz. Yuşa Tepesi bölgede bulunan en yüksek tepedir. Burada gömülü olan zatın Yuşa Peygamber olduğuna inanılmaktadır.Bu inanışı doğrulayacak hiçbir belge olmamakla birlikte, yine de halk arasında buraya büyük bir ilgi vardır.Yuşa Tepesi’ndeki bu türbe her türlü sıkıntı ve dilek için ziyaret edilmekte ve adak adanmaktadır.Türbedeki Mezarın uzunluğu yaklaşık 17metredir(nedeni: nerede yattığı tam bilinmediği için veya büyüklüğüne duyulan saygıdan)

Beykoz’a gitmişken Kanlıca’ya uğrayıp muhteşem yoğurdun tadına bakmayı ve Anadolu Kavağı’ndan manzarayı seyretmeyi de unutmayın.

CNN Türk

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL