Dünya Hali

Polisin Dikkati Hayatlarını Değiştirdi

Evin en küçük çocuğu, annesi diğer çocuklara yemek yedirirken evden dışarı çıkarak koyboldu. Küçük çocuk, polis merkezi önünde otomobilin altında kalmak üzereyken polisin dikkati sonucu kurtarıldıktan sonra ailesi bulunup teslim..

Polisin Dikkati Hayatlarını Değiştirdi

Evin en küçük çocuğu, annesi diğer çocuklara yemek yedirirken evden dışarı çıkarak koyboldu. Küçük çocuk, polis merkezi önünde otomobilin altında kalmak üzereyken polisin dikkati sonucu kurtarıldıktan sonra ailesi bulunup teslim edildi.

Olay, merkez ilçe Yüreğir’in 19 Mayıs Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre; Nurcan Eren (38), Ramazan Bayramı’nı Adana’daki ablasının evinde geçirmek için ailesiyle birlikte Şanlıurfa’dan Adana’ya geldi. Anne Eren, çocuklarına yemek yedirmek için onlarla ilgilenmeye başladı. Çocuklarını sokaktan yeni getiren Eren, diğer 3 çocuğuna yemek verirken 2 yaşındaki Güneş Eren bir anda evden dışarı çıkarak kayboldu. Diğer çocuklarına yemek yedirirken Güneş Eren’in gittiğini ilk anda farkedemeyen anne Eren, bir süre sonra Güneş’e yemek yedirmek için onu çağırdı ancak bu çağrısına cevap alamadı. Bunun üzerine evin diğer odalarına ve sokağa baktıysada bulamadı. Eren, kızını bulmak için sokak sokak gezip aramaya başladı. Bu arada küçük kız, ana caddeye çıkarak Köprübaşı Polis Merkezi’ne doğru ilerlemeye başladı.

Güneş Eren, evden yaklaşık bir kilometre uzakta araçların arasında yürüyerek tam polis merkezinin önünde bir otomobilin altında kalma tehlikesi geçirirken polis merkezi önünde bekleyen bir polis tarafından kurtarıldı. Polisin dikkati sonucu hayatta kalan kız çocuğunun kaybolduğu anlaşılarak polis merkezine alındı. Polis ağabeylerinin çikolata verdiği Güneş Eren, korktuğu için sürekli ağladı. Polisler, kızı teselli etmeye çalıştı, ancak Güneş Eren bir türlü susmadı. Bu arada polis, merkezin önünden geçen vatandaşlara tek tek iki yaşlarında bir kız çocuğunun kaybolduğunu belirterek, kızı gösterip tanıyıp tanımadıklarını sordu. Aradan yarım saat geçtikten sonra bir kadın, komşularına bayram gezmesine gelen misafirin en küçük kızının kaybolduğu bilgisini verdi. Ancak polis, kız çocuğunu kadına vermeyerek evlerini göstermesini istedi. Bunun üzerine kadın, polis aracıyla kız çocuğunun kaldığı eve götürüldü. Burada yakınları, küçük kızın bir saattir kaybolduğunu, annesinin onu aradığını ve perişan olduğunu belirterek, Güneş Eren’in çocukları olduğunu söyledi. Ancak anne evde olmadığı için polis teslim etmek istemedi.

Akrabalardan biri anneyi telefonla arayarak kızının bulunduğunu söyledi. Bunun üzerine anne koşarak eve geldi. Kızına kavuşan anne Nurcan Eren onu öpüp kokladıktan sonra kızını bulabilmek için camiye ilan verdirmeye gittiğini belirterek, "İçeri yeni girmiştik çocuklara yemek yedirirken bu kızım evden çıkıp gitmiş. Ben sonra farkettim ama onu kaybettim diye başına birşey gelir diye çok korktum. Allah’ıma şükür onu sağsalim buldum. Yoksa tatil ve bayram bize zehir olurdu" dedi. Anne daha sonra kızını alarak evinin yolunu tuttu.

Sabah

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL