Polis 1 Mayısta meydanlarda

Dünya Hali
Polis teşkilatı çalışanlarının özlük ve sosyal haklarının gelişimi için Emniyet Sendikası (EMNİYET-SEN) kuruldu. EMNİYET-SEN’in kuruluşuyla ilgili bir basın açıklaması yapan basın sözcüsü Talip ...
EMOJİLE

Polis teşkilatı çalışanlarının özlük ve sosyal haklarının gelişimi için Emniyet Sendikası (EMNİYET-SEN) kuruldu.

EMNİYET-SEN’in kuruluşuyla ilgili bir basın açıklaması yapan basın sözcüsü Talip Doğan Karlıbel, ilk defa bir emniyet sendikasının kurulduğunu vurgulayarak emniyet çalışanların sorunlarıyla ilgilenen hiç bir Karlıbel, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün bu oluşumun kurulmaması için çok ciddi şekilde girişimlerde bulunduğunu iddia ederek sendikalarının 1 Mayıs’taki yürüyüşlere katılacağını da kaydetti.

Polisin eleştirildiğini ama memurun psikolojik sorununu, geçim sıkıntısını, lojman sorununu kimsenin düşünmediğini ifade eden Karlıbel, şöyle devam etti:

"Emniyet Genel Müdürlüğü’nün yapması gereken 600 sayfalık bir çalışmayı hazırlamış durumdayız. 2016 yılına kadar Ulusal DNA Bankası’nın oluşturulması için ciddi bir girişime başladık."

Karlıbel, Almanya’da polis memurunun yıllık 2 bin 100 saat, Fransa’da 2 bin 200 saat çalıştığını, Türkiye’de bu oranın 2 bin 800-3 bin 100 saat arasında olduğuna dikkat çekerek sendikanın kurulmasının sebeplerinden birinin de polise psikolojik desteğin sağlanmamasının olduğunu vurguladı.

Avrupa’da bugün her ilçe ve il emniyet müdürlüklerinde polis danışmanın olduğunu, Türkiye’de sadece Emniyet Genel Müdürlüğü’nde bir kişi olduğunu belirten Karlıbel, il emniyet müdürlüklerinde temsilcilikler açacaklarını da kaydetti.
Avukat Emrullah Aksakal ise, sendikanın hukuken tüzel kişiliğini kazandığını vurguladı.

Toplantıya, CHP Ankara Milletvekili İzzet Çetin ve CHP Tokat Milletvekili Orhan Düzgün de katılarak destek verdi.

haber7.com

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme