PKK’ya darbe üstüne darbe

Dünya Hali
Sağ olarak yakalanan teröristin Silvan’da 13 askerin şehit edildiği saldırıya katıldığı belirtildi. Ayrıca örgüte ait 5 odalı içinde mutfak, tuvalet yemekhane ve çalışma yeri olan bir sığınak bu...
EMOJİLE

Sağ olarak yakalanan teröristin Silvan’da 13 askerin şehit edildiği saldırıya katıldığı belirtildi. Ayrıca örgüte ait 5 odalı içinde mutfak, tuvalet yemekhane ve çalışma yeri olan bir sığınak bulundu.

Sığınakta ele geçirilen malzemelerin çokluğu harkesi şaşırttı. Kars’ta da güvenlik güçlerinin yaptığı keşif sırasında terör örgütünün jeneratörlerde kullandığı 500 litre mazot ele geçirildi.Bingöl Valiliği Genç İlçesi’nde 7’si ölü biri yaralı olarak etkisiz hale getirilen 8 PKK’lıdan ‘Mazlum’ kod adlı teröristin sözde Akdağ bölge sorumlusu, ‘Şevin’ kod adlı kadın PKK’lının da kadın grubu sorumlusu olduğunu açıkladı.

Açıklamada, sağ yakalanan PKK’lının Diyarbakır’ın Silvan İlçesi’nde 13 askerin şehit edildiği saldırıya katıldığı belirtildi. Operasyonda kış üstlenmesi için hazırlanmış ve içinde mutfak, tuvalet yemekhane ve çalışma yeri olan 5 odalı 15×20 metre ebadında bir sığınak bulunduğunu açıkladı.

Bingöl Valiliği, 49’uncu Motorlu Piyade Tugay Komutanlığı koordinesinde İl Jandarma Komutanlığı Özel Harekat Timleri tarafından 23-24 Kasım tarihlerinde Genç İlçesi’nin Doğanlı Köyü sınırları içinde yaşanan çatışmada, 3’ü kadın, 4’ü erkek olmak üzere 7 terörist ölü, 1 erkek teröristin yaralı olarak etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Açıklamada, ‘Mazlum’ kad adlı teröristin sözde Akdağ bölge sorumlusu, ‘Şevin’ kod adlı kadın PKK’lının da kadın grubu sorumlusu olduğu belirtildi.

Açıklamada, etkisiz hale getirilen PKK’lıların karıştığı eylemlerde belirtildi. Açıklamada, "Etkisiz hale getirilen teröristlerin son 10 yıl içerisinde faaliyet gösterdikleri bölgede, 21 çatışma, saldırı ve sabotaj olayı gerçekleştirdikleri kıymetlendirilmekte olup, bu olaylarda 7 asker, 3 geçici köy korucusu 5 özel güvenlik görevlisi, 3 sivil vatandaş şehit olmuş, 17 asker, 15 korucu, 7 özel güvenlik görevlisi, 14 sivil vatandaş yaralanmış, 8 sivil vatandaş kaçırılmıştır. Ayrıca, bu teröristler yol ve arazide 8, demiryolunda ise 7 kez patlayıcı madde kullanma olayını gerçekleştirmişlerdir" denildi.

Açıklamada, sağ olarak ele geçirilen teröristin, 14 Temmuz 2011 günü Diyarbakır’ın Silvan İlçesi’nde 13 erin şehit edilmesi, 18 Kasım 2012 tarihindeki Hani İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne saldırı, 17 Eylül 2011 günü Genç-Güzeldere köyü bölgesinde operasyon birliklerine saldırı sonucunda 1 erin şehit edilmesi, 2 erin yaralanması, 3 Temmuz 2011 tarihindeki Genç-Suveren Köyü bölgesinde saldırı sonucunda 1 erin şehit edilmesi, 1 yüzbaşının yaralanması, 29 Temmuz 2011 ve 04 Aralık 2010 tarihlerindeki Murat Madencilik Şirketine ait şantiyedeki araçları yakma, 17 Eylül 2009 tarihindeki Murat Madenciliğe ait şantiyede çalışan 1 şahsın kaçırılması, 26 Ağustos 2010 tarihindeki Murat Madencilik Şirketine ait şantiyedeki çalışanlara terör örgütü propagandasının yapılması, 21 Temmuz 2011 ve 27 Mayıs 2012 tarihlerindeki Suveren Köyü bölgesinden geçen tren yolunda mayın patlatma olaylarına bizzat katıldığı, Lice İlçe Jandarma Komutanlığı’nın keşfini yaptığı ve terör örgütünün sözde Akdağlar grubunun tüm patlayıcı ve sabotaj düzeneklerini bizzat hazırladığının tespit edildiği belirtildi.

hürriyet

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme