PKK’ya ait ‘suikast silahları’ ele geçirildi

Dünya Hali
Siirt Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri tarafından PKK/KCK’ya yönelik olarak gerçekleştirilen operasyonda, suikastlarda kullanıldığı belirtilen 10 adet AK 47 tipi kal...
EMOJİLE

Siirt Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri tarafından PKK/KCK’ya yönelik olarak gerçekleştirilen operasyonda, suikastlarda kullanıldığı belirtilen 10 adet AK 47 tipi kaleşinkof silah ve bu silahlara ait lazerli dürbün ele geçirildi. Yaklaşık üç aydan beri sürdürülen operasyonda silahların Kuzey Irak’tan getirileceğinin bilgisine ulaşan ekipler gerçekleştirilen bir operasyonla silahları bir minibüste ele geçirdi. Operasyonda 1 terör örgütü mensubu da gözaltına alındı.

Siirt Valisi Ahmet Aydın, emniyet teşkilatını bu başarısından dolayı kutladığını belirterek, operasyona katılanları ödüllendireceğini söyledi. Vali Aydın, "Bunların her biri örgüte gidecekti. Allah korusun birçok sivil vatandaşımız, askerimiz şehit olacaktı. Operasyona katılan bütün arkadaşları kutluyorum. Onları ödüllendireceğiz" dedi.

Açıklamasının ardından silahları inceleyen Vali Aydın, tüm polisler adına Emniyet Müdürü Mutlu Ekizoğlu’nu kutladı.

İHA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme