PKK’ya ağır darbe!

Dünya Hali
Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde sabah erken saatlerinden itibaren yoğun bir askeri hareketlilik yaşanıyor. Bölgeye helikopterlerle çok sayıda asker sevk edildi. Özel birlikler helikopterlerle böl...
EMOJİLE

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde sabah erken saatlerinden itibaren yoğun bir askeri hareketlilik yaşanıyor. Bölgeye helikopterlerle çok sayıda asker sevk edildi. Özel birlikler helikopterlerle bölgeye indiriliyor.

Hakkari ve Yüksekova ilçesinden havalanan askeri helikopterler Şemdinli’de bulunan 21.Jandarma Sınır Tugayı ve 3. Dağ Taktik Komutanlığı’nın pistine iniş yaptı. Burda hazır bekleyen özeleğitimliaskeri alan helikopterler, Kuzey Irak sınırında bulunan Derecik beldesinde bulunan askeri üst bölgeleri ile Goman dağı bölgesine yöneldi.

Öte yandan İran sınırında bulunan ve ilçeden 15 kilometre uzaklıkta olan Tekeli Piyade Taburu’na askeri sevkiyat yapıldığı gözlendi.

Dün akşam saatlerinde Hakkari’nin Kırıkdağ bölgesinde çıkan çatışmada, özel harekat polislerinin şehit olmasının ardında alınan istihbarat ve görüntüler doğrultusunda bölgede geniş kapsamlı operasyonlar başlatıldığı öğrenildi.

ÖLDÜRÜLEN TERÖRİST SAYISI 50’YE ÇIKTI

Hakkari Kırsalında devam eden operasyonlarda İnsansız hava araçları bir grup terörist tespit etti.

Kış üstlenmesine hazırlanan teröristlere havadan nokta operasyon düzenlendi. Operasyonda 17 terörist etkisiz hale getirildi.

Kazan Vadisinde etkisiz hale getirilen terörist sayısı 50’ye yaklaştı.

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme