PKK’nın üst düzey sorumlusu öldürüldü

Dünya Hali
Hakkari´de dün güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada PKK ‘nin sözde Kırıkdağ sorumlusu ve bomba timi etkisiz hale getirildi.   Depin kontrol noktasında dün PKK&acu...
EMOJİLE

Hakkari´de dün güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada PKK ‘nin sözde Kırıkdağ sorumlusu ve bomba timi etkisiz hale getirildi.
 
Depin kontrol noktasında dün PKK´lı teröristlerce düzenlenen ve 3 güvenlik görevlisinin şehit olduğu mayınlı saldırı sonrasında başlatılan operasyon da, terör örgütü nün sözde Kırıkdağ kampı sorumlusu ve bölgede mayınlı saldırıları gerçekleştiren teröristlerin etkisiz hale getirildiği belirtildi.

Ölen teröristlerin bölgede bombalama işi yaptıkları ve kamplarda bombacı yetiştirdikleri belirtildi. Güvenlik güçlerinden alınan bilgilere göre, üç terörist 2 yıldır Hakkari-Kırıkdağ ve Hakkari-Van kara yolu üzerinde mayınlı saldırıları düzenliyordu. Hakkari-Van yolu üzerinde 30´un üzerinde kanlı eylem yaptıkları ve onlarca güvenlik gücünün şehit olmasına sebep oldukları ifade edildi. Bombacı Bedran ve Koçer kod adlı teröristler ile sözde Kırıkdağ sorumlusu Azat kod adlı teröristin herhangi bir karakol saldırısına veya çatışmaya girmedikleri, sadece yollara patlayıcı döşemekle görevlendirildikleri kaydedildi.
 
Teröristlerin daha önce yaptıkları bombalı eylemlerden bazıları şöyle: Geçtiğimiz yıl Eylül ayında bir binbaşı ile 8 askerin şehit edildiği Çukurca yolu saldırısı; geçen ay Çukurca yolunda düzenlenen mayınlı saldırıda 4 askerin şehit edilmesi; Van-Hakkari kara yolu üzerinde bayram günü 2 askerin şehit edildiği saldırı; Hakkari ile Yeni köprü arasındaki yol ile Hakkari-Çukurca yolu üzerinde yapılan bütün kanlı eylemler.
 
Öte yandan etkisiz hale getirilen teröristlerin üzerinde vatandaşlardan aldıkları haraçlar da ele geçirildi. Teröristlerin üzerinde yaklaşık 10 bin lira çıktığı ve birçok vatandaşa kesilmiş haciz makbuzları olduğu belirtildi.
 
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme