PKK’nın anadil yalanı deşifre oldu

Dünya Hali
Anadilde eğitim talebinde bulunan terör örgütü PKK Kandil’deki kamplarında Türkçe konuşuyor. Kürt sorununun çözümünde BDP tarafından anadilde eğitim hakkı dayatılırken örgütün Kandil’deki ...
EMOJİLE

Anadilde eğitim talebinde bulunan terör örgütü PKK Kandil’deki kamplarında Türkçe konuşuyor.

Kürt sorununun çözümünde BDP tarafından anadilde eğitim hakkı dayatılırken örgütün Kandil’deki kamplarında Türkçe konuşulduğu ve ideolojik eğitimlerin Türkçe verildiği teslim olan bir örgüt üyesinin ifadelerine yansıdı.

KANDİL’DE TÜRKÇE KONUŞUYORUZ

Star’ın haberine göre; pişmanlık yasasından faydalanan Fırat kod isimli A.S., örgüt içinde yaklaşık 9 yıl kaldığını ve sürekli Türkçe konuştuklarını anlattı. A.S. ifadesinde, "Kamplarda verilen eğitimler, okutulan kitaplar ve metinler Türkçe’ydi. Kendi aramızdaki sohbetlerde Kürtçe konuşuyorduk. Ancak farklı bölgelerden olanlar birbirlerini anlamıyorlardı. Suriye ve İran’dan gelenlerin konuştuğu Kürtçe’yi ise hiç anlamıyorduk. Zaman içinde bizim konuşmalarımızdan etkilenip Türkçe öğrenenler bile oluyordu. Telsiz konuşmalarının ise Türkçe yapılması yönünde örgüt kararı vardı" diye anlattı.

aktif haber

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme