PKK Osman Baydemir’in akrabasını kaçırdı!

Dünya Hali
Bu duruma isyan eden baba Bahattin Baydemir, oğlunun bulunması için polise başvurdu. Oğlunun yaklaşık 10 gün önce Facebook aracılığıyla ağabeyine gönderdiği mesajla "Beni kurtarın" dediğini ...
EMOJİLE

Bu duruma isyan eden baba Bahattin Baydemir, oğlunun bulunması için polise başvurdu. Oğlunun yaklaşık 10 gün önce Facebook aracılığıyla ağabeyine gönderdiği mesajla "Beni kurtarın" dediğini belirten Bahattin Baydemir, 15 yıldır görüşmedikleri Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir’den yardım isteyeceğini söyledi.

Bölgede yaşanan çatışmalı süreç ve işsizlikten dolayı 22 yıl önce Mersin’e göç eden Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir’in halasının oğlu Bahattin Baydemir’in 16 yaşındaki oğlu N. Baydemir 30 Ekim’de ortadan kayboldu. Aile üyeleri, yaptıkları araştırmalarda N. Baydemir’in son dönemlerde örgütsel eylemlere katılan gençlerle iletişimde olduğunu tespit etti. Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı ve Mersin Emniyet Müdürlüğü’ne başvuran baba Bahattin Baydemir, oğlunun bulunması için BDP ile de temasa geçti ancak sonuç alamadı.

MESAJLA YARDIM İSTEDİ

Sırra kadem basan N. Baydemir, 10 gün önce ağabeyi Zafer Baydemir’e Facebook aracılığıyla gönderdiği mesajda ‘Beni kurtarın’ diye yardım istedi. N. Baydemir mesajda, "Selam ağabey seni anneyi ve babayı çok özledim. Beni 5 kişi tutuyor. Bana bir şey olursa anam sakın üzülmesin. Kimseye bir şey deme, M.’yi sevdiğim ama onun yüzünden oldu bu olaylar. Benden haber bekleyin en kısa zamanda eve geri döneceğim" dedi. N. Baydemir başka bir mesajında ise, "Ben bilmiyorum nerde olduğumu, bir tek M. kurtarabiliyor. Beni ona söyle, kurtarın beniiii" yazdı.

DAĞ KADROSUNA KATILDI BİLGİSİ

Adı geçen Mizgin M.’nin Diyarbakır’da yaşadığını haber alan baba Bahattin Baydemir, Diyarbakır’a geldi. Bahattin Baydemir, Emniyet Müdürlüğü Diyarbakır Terörle Mücadele Şubesi’ne M.M. (19) hakkında şikayetçi oldu. Evinde gözaltına alınan genç kız ifadesinin ardından serbest bırakıldı. N. Baydemir’in Türkiye genelinde bulunması için Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı ‘kayıp çocuklar’ listesine fotoğrafı konuldu ve 81 il emniyet müdürlükleri bilgilendirildi. Güvenlik güçleri, yaptıkları araştırmada kayıp çocuğun PKK’nın dağ kadrosuna katıldığı yönünde bilgiye ulaştı.

"CİĞERİMİZ YANIYOR"

Çaresizce oğlunu arayan baba Bahattin Baydemir, 22 yıldır Mersin’de yaşadıklarını ve kimseyle bir husumetlerini olmadığını söyledi. Oğlu N. Baydemir’in kandırılarak dağa çıkarılmış olabileceğini söyleyen Baydemir, "Ciğerimiz yanıyor. Gözümüze uyku girmiyor. Küçücük masum çocuktan ne istiyorsunuz, onu bırakın" diye seslendi.

BEYNİNİ YIKADILAR

Oğlu N. Baydemir’in birkaç eyleme katılıp gözaltına alındıktan sonra serbest bırakıldığını söyleyen Bahattin Baydemir, "Ailece Ramazan Bayramı’nı Diyarbakır’da geçirmiştik. Nedim, eşimin akrabası M.M. ile tanıştıktan sonra çok değişti. Oğlumun bu kız aracılığıyla beyni yıkanıp dağa götürülmüş olabileceğini düşünüyorum. 16 yaşında küçücük bir çocuk dağın yolunu yordamını nereden bilecek? Kurtulmak için mesaj çekti ancak bir baba olarak onu bulamamanın acısını yaşıyorum. Oğlumun bulunması için ilgili tüm kurumlara başvurdum" dedi. Akrabası Osman Baydemir ile 15 yıldır görüşmediğini anlatan Bahattin B. "Belediye Başkanı Osman Baydemir’den yardım isteyeceğim. Oğlumun bir an önce kurtarılmasını isteyeceğim" dedi.

Habertürk

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme