Pistorius, kefaletle serbest bırakılmayı reddetti

Dünya Hali
Pistorius, eNCA televizyonuna yaptığı açıklamada, özellikle yurtdışına çıkabilmek için başvuruda bulunacağını belirtti. Televizyon, Pistorius’un ayrıca Steenkamp’ın öldürüldüğü Pretor...
EMOJİLE

Pistorius, eNCA televizyonuna yaptığı açıklamada, özellikle yurtdışına çıkabilmek için başvuruda bulunacağını belirtti. Televizyon, Pistorius’un ayrıca Steenkamp’ın öldürüldüğü Pretoria kentindeki evinde oturmak, artık alkol ve uyuşturucu testlerine girmemek istediğini duyurdu.

Atletin avukatlarından Kenny Oldwage, Pistorius’un taleplerine ilişkin yorum yapmadı. Oscar Pistorius, Sevgililer Günü olarak kutlanan 14 Şubat’ta kız arkadaşı Steenkamp’ı öldürdüğü iddiasıyla gözaltına alınmıştı. Pistorius için 1 milyon rand (yaklaşık 203 bin TL) kefalet bedeli tayin eden Başyargıç Desmon Nair, ünlü atletin paranın 100 bin randlık (yaklaşık 20 bin TL) kısmını peşin ödemesi ve geri kalanını da ödeyebileceğini kanıtlaması durumunda serbest kalabileceğini belirtmişti.

Oscar Pistorius’un Steenkamp’ı öldürmekten tutuksuz yargılanacağı ilk dava 4 Haziran’da görülecek. Başyargıç, 22 Şubatta, Pistorius’un, yargılanma süreci içinde tüm pasaportlarını ve silahlarını teslim etmesine, silah bulundurmamasına, haftalık tüm hareketleri bir soruşturma bir de ıslah yetkilisi tarafından takip edilmesine, alkollü veya uyuşturucu hiçbir madde kullanmamasına hükmetmişti.

AA