Para kazanıyorum, şehitlik yardımını kesin

Dünya Hali
Henüz 2 yaşındayken babası şehit olan ve bu nedenle Mehmetçik Vakfı’ndan yardım alan Ömer Altundaş, iş yeri sahibi olunca paranın kesilmesi için vakfa dilekçe yazdı.   Mehmetçik Vakfı, şehi...
EMOJİLE

Henüz 2 yaşındayken babası şehit olan ve bu nedenle Mehmetçik Vakfı’ndan yardım alan Ömer Altundaş, iş yeri sahibi olunca paranın kesilmesi için vakfa dilekçe yazdı.
 
Mehmetçik Vakfı, şehit çocuklarına 18 yaşına kadar, eğitim alıyorlar ise de bu dönem bitene dek 300 ile 600 lira arasında değişen yardımlarda bulunuyor.

Bu yardımdan faydalananlardan biri de, 23 yaşındaki Yozgatlı Ömer Altundaş’tı. Henüz 2 yaşındayken babası şehit olan ve kısa süre önce de annesini kaybeden Altundaş, iş yeri sahibi olunca vakfa bir dilekçe yazdı.

TSK Mehmetçik Vakfı’nın dergisinde yer verilen dilekçe ile Altundaş, artık yardıma ihtiyacı olmadığını ve bu nedenle aldığı paranın kesilmesini istedi.

Altundaş dilekçesinde, geçen yıl kendi iş yerini açtığını ve kazanç elde etmeye başladığını, bu nedenle yardımın kesilmesini isteyerek, "Sizler sayesinde buralara geldim, ben de artık bir bağışçı olmak istiyorum, teşekkür ederim" dedi.

ntvmsnbc.com

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme