Papa, Emerit Papa XVI. Benediktus’u ziyaret etti

Dünya Hali
Vatikan Sözcüsü Federico Lombardi, 28 Şubat’ta sağlık sorunları ve ilerleyen yaşını gerekçe göstererek görevinden ayrılan Benediktus’un, Papa Franciscus’u helikopter pistinde karşıla...
EMOJİLE

Vatikan Sözcüsü Federico Lombardi, 28 Şubat’ta sağlık sorunları ve ilerleyen yaşını gerekçe göstererek görevinden ayrılan Benediktus’un, Papa Franciscus’u helikopter pistinde karşıladığını açıkladı.

Lombardi, iki papanın daha sonra kilisede birlikte dua ettiğini söyledi. Sözcü Lombardi’nin açıklamasına göre, Emerit Papa XVI. Benediktus, kilisedeki yerini bırakmak istedi ancak Papa Franciscus, ”Biz kardeşiz" diyerek selefi ile yan yana dua etti.

Ziyarette selefine Meryem Ana’nın bir resmini hediye eden Papa Franciscus, "Papalığınız sırasında gösterdiğiniz tevazu ve şefkatle herkese örnek oldunuz" dedi.XVI. Benediktus, Papa Franciscus’u ağırlarken beyaz papalık cüppesini giydi ancak papalar tarafından kullanılan kuşak ve pelerini takmadı.

Franciscus ve selefi, yaklaşık 45 dakika süren görüşmeden sonra öğle yemeği yedi. Yemeğin ardından Emerit Papa XVI. Benediktus, halefine helikopter pistine kadar eşlik etti.

Bu arada yüzlerce kişi, eski ve yeni papayı bir arada görebilmek için Castel Gandolfo’nun dışında saatlerce bekledi.

AA    

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme