Ortaya çıkan Esed kadınlara vaaz verdi

Dünya Hali
Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, dün başkent Şam’da ve çevresindeki şehirlerde bulunan mescit ve İslam hukuku enstitülerinde eğitim veren kadın vaizleri kabul etti. Konuklarını Vakıflar Bakanı ...
EMOJİLE

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, dün başkent Şam’da ve çevresindeki şehirlerde bulunan mescit ve İslam hukuku enstitülerinde eğitim veren kadın vaizleri kabul etti.

Konuklarını Vakıflar Bakanı Muhammed Abdussettar Seyyid’le beraber kabul eden Esad, yaptığı konuşmada vaizlerin Hz. Muhammed’in temsil ettiği yüce ahlak değerleri esasına dayanan ve Allah’ın istediği gibi doğru bir İslam eğitimi verme zorunluluğu olduğunu söyledi.

Esad, Suriye toplumunun en bariz dayanakları sayılan Araplık ve İslam arasındaki ilişkiler hakkında da konuştu. Görüşmede vaizler, Suriye ‘nin İslami faaliyetlerin düzenlenmesi konusundaki tavrını övdü. Eğitmenler, Suriyeli kadın larda olumlu bir etki bırakan "kadın vaizlik" kurumunu kazandırmasından dolayı Esad’a teşekkür etti.

Son olarak 26 Ekim’de kamuoyunun karşısına çıkan Esad, Şam’daki El Afram Camii’nde bayram namazı kılarken görüntülenmişti.

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme