Ordunun Benzini Bitti!

Dünya Hali
Kemer sıkma tedbirlerini uygulamaya koyan ülkede ekonomik krizin, orduda mühimmat ve yakıt sıkıntısına yol açtığı, bazı savaş uçakları ve savaş gemilerinin bu yüzden görev yapamaz duruma geldiği bildi...
EMOJİLE

Kemer sıkma tedbirlerini uygulamaya koyan ülkede ekonomik krizin, orduda mühimmat ve yakıt sıkıntısına yol açtığı, bazı savaş uçakları ve savaş gemilerinin bu yüzden görev yapamaz duruma geldiği bildirildi. Atina’da yayımlanan Tipos tis Kiryakis gazetesi, ‘Ege’de kullanım tarihi geçmiş mermilerle hava savaşı’ başlıklı haberinde, ‘Ülkedeki ekonomik sorunlar yüzünden cephane stokunu yenileyemeyen Yunan Hava Kuvetleri’ne ait bazı savaş uçaklarının, Ege’de kullanım tarihi sona ermiş olan mermilerle tehlikeli bir biçimde uçtuklarını’ yazdı.

YENİLERİ ALINAMIYOR
Tipos tis Kiryakis gazetesinin ‘güvenilir bilgelere’ dayandırarak verdiği haberde, "Yunan Hava Kuvvetleri’ndeki 20 adet Mirage 2000 tipi savaş uçaklarında hedef tahribatı için kullanılan S-530D ve IR Magic tipi radarlı mermilerin son kullanım tarihlerinin 2010 başından itibaren sona erdiği, ülkedeki ekonomik krizle de yenilerinin satın alınmasının şimdilik mümkün olmadığı" ifade edildi. "Yunan savaş uçaklarının, Ege’de tam teçhizatlı Türk uçaklarını tanımlayarak geri çevirmek için, kullanım tarihi geçmiş mermilerle uçuyor" ifadesine yer verilen haberde, "Bu mermilerin ateşlenmesi durumunda, fırlatılmadan uçakta patlaması ya da yanlış hedefi vurma olasılığı bulunduğu" bildirildi.
 
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme