Onların Gençleri de Umutsuz!

Dünya Hali
Fransız Expansion dergisi tarafından yaptırılan bir araştırma, Fransızlar ve Almanların Avrupalı komşularına nazaran gençlerin geleceği hakkında karamsar olduğunu ortaya koydu. OpinionWay tarafından y...
EMOJİLE

Fransız Expansion dergisi tarafından yaptırılan bir araştırma, Fransızlar ve Almanların Avrupalı komşularına nazaran gençlerin geleceği hakkında karamsar olduğunu ortaya koydu.

OpinionWay tarafından yapılan araştırmanın sonuçları, 15-24 yaşlarındaki gençlerin iş bulma zorlukları ya da gelecek yaşamlarındaki seviyeleri konusunda en  iyimser kesimi Danimarkalıların oluşturduğunu gösterdi.

Avrupalıların yüzde 85′i gençlerin istikrarlı bir iş bulabileceğinin zor olduğunu düşünürken, Fransızların yüzde 94′ü ve Almanların da yüzde 95‘i gençlerin  iş bulmasının zor olduğu görüşünü paylaşıyor.

Danimarkalıların sadece yüzde 65′inin iş bulmanın zor olduğunu düşündüğünü ortaya koyan araştırmaya göre, Fransızların yüzde 67’si, gençlerin gelecekte yaşam standardının şimdikilerden daha düşük olacağı görüşünde olduğunu, Fransızları, yüzde 63 ile Almanların, yüzde 42 ile Britanyalılar, yüzde 31 ile İspanyollar, yüzde 16 ile Polonyalılar ve yüzde 16 ile Danimarkalılar izliyor.

“Gençlerin gelecekteki tehditlere karşı koyma olanakları olacak mı?” sorusu karşısında ise en karamsar olanlar Almanlar. Bu soruya Almanların yüzde 57’si  “Hayır” derken, Avrupalıların yüzde 58’inin “Evet” dediğini gösteren araştırma, Fransızların yüzde 51’i, İngilizlerin yüzde 46’sı, İspanyolların yüzde 45’i  ve Polonyalıların yüzde 44’ünün olumsuz düşüncelerini ortaya koyuyor.

Danimarkalılar ise yine en iyimser. Araştırma, Danimarkalıların yüzde 88’inin gençlerin gelecekteki tehditlere karşı koyacak olanaklara sahip olacağını düşündüğünü gösteriyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme