Ömer Şerif Gelecekten Kaygılı

Dünya Hali
Evinin balkonundan üzerinde uçan helikoptere bakarak konuşan Şerif, ülkenin geleceğinden endişeliydi. Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek karşıtı gösterilen her geçen gün alevlendiği Mısır’da birçok ta...
EMOJİLE

Evinin balkonundan üzerinde uçan helikoptere bakarak konuşan Şerif, ülkenin geleceğinden endişeliydi.
Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek karşıtı gösterilen her geçen gün alevlendiği Mısır’da birçok tanınmış isim ülkeden kaçarken, ünlü aktör Ömer Şerif protestoların merkezinde bulunan evini terk etmedi.

Mısır’ın yetiştirdiği en ünlü aktör olan Şerif, Associated Press haber ajansına, ülkesinin geleceği için endişeli olduğunu söyledi.

Şerif, protestoların merkez üssü Tahrir Meydanı’na bakan evinden yaptığı açıklamada, 8’inci gününe giren gösterilerle ilgili olarak, "Devlet Başkanı’nın istifa etmesini istiyorlar. Ama bundan sonra ne istediklerini bilmiyorlar" dedi.

Röportaj esnasında, oturduğu apartmanın üzerinden geçen helikopterleri gösteren 79 yaşındaki Şerif, protestocuları kastederek, "Açıkçası bundan sonra ne yapacaklarını bilmiyorum. Yerine kimi getirecekler, Mübarek’in yerini kim alacak, ülkeyi kim yönetecek? Bu soruların cevabını bilmiyoruz" diye konuştu.

"Doktor Jivago" ve "Arabistanlı Lawrence" filmleriyle dünya çapında ün kazanan Şerif, 2004 yılında çekilen "İbrahim Bey ve Kuran’ın Çiçekleri" filminde bir Türk bakkalı canlandırmıştı.

hurriyet.com.tr

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme