Dünya Hali

Ömer Çelik, Pozantı Cezaevi’nde

Çelik, Pozantı Çocuk Kapalı Ceza İnfaz Kurumunu’ndaki incelemelerinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in konuyla ilgili çok hassas olduklarını belirterek, hükümetin de konu..

Ömer Çelik, Pozantı Cezaevi’nde

Çelik, Pozantı Çocuk Kapalı Ceza İnfaz Kurumunu’ndaki incelemelerinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in konuyla ilgili çok hassas olduklarını belirterek, hükümetin de konu üzerinde hassasiyetle durduğunu söyledi.

Konuyla ilgili sonuca müfettişlerin çalışmalarını tamamlayıp, raporlarını sunduktan sonra ulaşılabileceğini belirten Çelik, çocukların Pazartesi günü Sincan’daki Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna nakillerinin başlayacağını ifade etti.

Çelik, bir gazetecinin ”bazı ailelerin çocuklarının Sincan’a gönderilmesini istemediklerini” belirtmesi üzerine, çocukların Sincan’da çeşitli dallarda eğitim alacaklarını, daha iyi şartlarda spor yapabileceklerini ve burada pedagog gözetiminde olacaklarını sözlerine ekledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL