Okyanusun Ortasında Hacker Dadandı

Dünya Hali
Okyanus’ta tek başına yelkenliyle dünya seyahati yapmak isteyen Hollandalı Laura Dekker, ergen olmamasından dolayı dünyada kıyamet kopartmıştı.   Sonunda yolculuğa Ağustos ayında Portekiz&#...
EMOJİLE

Okyanus’ta tek başına yelkenliyle dünya seyahati yapmak isteyen Hollandalı Laura Dekker, ergen olmamasından dolayı dünyada kıyamet kopartmıştı.

 

Sonunda yolculuğa Ağustos ayında Portekiz’den çıkmayı başardı. Yelkenle açılmadan önce kıyıda verdiği mücadeleyi bu sefer de açık denizde vermek zorunda kalıyor.

 

Fakat sebep haşin dalgalar değil, hackerlar. 2012’de bitecek yani bir yı sürecek yolculuğunda Dekker, derslerinden geri kalmamak ve uzaktan eğitimini sürdürmek için internet erişimli bir diz üstü bilgisayar kullanıyor.

 

Ya da kullanmaya çalışıyor desek daha doğru olur. Zira bir hacker bilgisayarına dadandı ve bilgisayarı birkaç kez bozdu. Babası ise bilgisayarın bazen tamir edilemez derecede bozulduğunu ve bu yüzden başka bilgisayar almak zorunda kaldıklarını söylüyor.

 

Baba polise şikayette bulundu ve bilgisayar uzmanlarından da siber güvenlik yardımı talebinde bulundu.

 

Atlantik Okyanusu’nu aşan, şu an Saint Maarten adasında bulunan Dekker’i daha uzun bir yolculuk bekliyor, Hacker sorununun aşılıp aşılamayacağını ise zaman gösterecek.

 

Habertürk

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme