Dünya Hali

Okullarda Cıva Paniği

Elbistan’a bağlı Karahasanuşağı köyü ilköğretim okulunda eğitim gören ve rahatsızlanan öğrencilerden 19’u, Kahramanmaraş Devlet Hastanesinde yapılan ilk tedavilerinin ardından, Gaziantep Çocuk Hastanesine sevk edildi. Gaziantep Çocuk Hastanesi Başhekim Vekili Yalçın..

Okullarda Cıva Paniği

Elbistan’a bağlı Karahasanuşağı köyü ilköğretim okulunda eğitim gören ve rahatsızlanan öğrencilerden 19’u, Kahramanmaraş Devlet Hastanesinde yapılan ilk tedavilerinin ardından, Gaziantep Çocuk Hastanesine sevk edildi.

Gaziantep Çocuk Hastanesi Başhekim Vekili Yalçın Mahsereci, konuyla ilgili AA muhabirine yaptığı açıklamada, birinin yoğun bakıma alındığı çocukların hiçbirinin hayati tehlikelerinin bulunmadığını ve genel sağlık durumlarının iyi olduğunu bildirdi.

Dr. Mahsereci, öğrencilerden alınan kan ve idrar örneklerinin Ankara’ya gönderildiğini kaydetti.

-Cihanbeyli’de cıva zehirlenmesi . 30 öğrenci hastanelik

Konya’nın Cihanbeyli ilçesinde girdikleri fen bilimleri laboratuvarında yere döktükleri cıvadan zehirlenen 30 öğrenci ile sınıfı boşaltmaya çalışan öğretmen ve hizmetli hastaneye kaldırıldı.

İlçe merkezindeki Seniha Belgin İlköğretim Okulu’nda okuyan 8. sınıf öğrencileri, boş geçen fen dersinde fen bilimleri laboratuvarına girerek dolaptaki cıva kabı ile oynamaya başladı.

Bu sırada kabı yere düşüren öğrenciler, kabın içinde bulunan cıvanın dökülmesine rağmen oyunlarına devam ettiler. Bir süre sonra öğrencilerin durumu anlatmasıyla sınıfa gelen nöbetçi öğretmen Mustafa Ağcaoğlu ve hizmetli Muazaffer Karabulut sınıfı boşalttı.

Kısa süre sonra baş ağrısı ve nefes darlığı çeken 30 öğrenci ile nöbetçi öğretmen Ağcaoğlu ve hizmetli Karabulut, ambulanslarla Cihanbeyli Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Burada ilk müdahalesi yapılan Karabulut ile 9 öğrenci Ankara’ya sevk edildi.

Yaşanan bu olayın ardından okulda eğitime bir gün ara verildi.

AA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL