Okul Bahçesini Düzenleyip Sınıf Yaptılar

Dünya Hali
2 bin 400 civarında öğrencinin eğitim gördüğü okulda, sınıflar her gün sırayla bir dersini bahçede yapıyor. Resim, müzik ve İstanbul derslerinin yanı sıra öğrenciler kitap okumak, satranç oynamak gibi...
EMOJİLE

2 bin 400 civarında öğrencinin eğitim gördüğü okulda, sınıflar her gün sırayla bir dersini bahçede yapıyor. Resim, müzik ve İstanbul derslerinin yanı sıra öğrenciler kitap okumak, satranç oynamak gibi faaliyetler için de bahçeyi kullanıyor. Öğretmenler bahçede yapılan derslerde öğrencilerin katılımının fazla olduğunu söylerken, öğrenciler de, ‘Keşke bütün dersleri bahçede yapsak.’ diyor.

Çevre Kulübü Rehber Öğretmeni Emine Şeref’in âtıl durumdaki arka bahçeyi değerlendirme fikrinden sonra okulun bütün öğretmenleri seferber olur. Öğretmenlerin özverili çalışmasıyla bahçenin çimleme ve çiçek dikimleri 20 gün sürer. Öğrenci velilerinin de çalışmalara gönüllü olarak katıldığı bahçe projesini Bağcılar Belediyesi de destekledi. Havaların ısınmasıyla kalabalık sınıflarda yapılan derslerin öğrencileri sıktığını belirten Okul Müdürü Hikmet Gündüz, bahçedeki dersleri sınıf ortamına alternatif olması amacıyla düzenlediklerini söyledi.

Bahçeyi çok amaçlı kullanacaklarını dile getiren Gündüz, derslerin yanı sıra kitap okuma, satranç, piknik, çiçek ve bitki dikimi gibi sosyal faaliyetlerin de bahçede yapıldığını söyledi. Sınıf öğretmeni Elif Bekçi de, öğrencilerin bahçede yapılan derslere katılımının iyi olduğunu kaydetti. Bekçi, "Öğrenciler beslenme saatini de bahçede yapmak istiyor." dedi. Öğrencilerden Ayşen Soy ve Yasemin Aksoy ise "Keşke bütün derslerimizi burada yapsak." şeklinde konuşuyor.
 

Zaman

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme