O soruyu soran öğrenci konuştu!

Dünya Hali
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi ‘nde (MAKÜ) AK Parti İstanbul Milletvekili Hakan Şükür ‘e sorduğu soru ile gündem oluşturan Türkçe Öğretmenliği Bölümü öğrencisi Rıdvan Oktay , &ldquo...
EMOJİLE

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi ‘nde (MAKÜ) AK Parti İstanbul Milletvekili Hakan Şükür ‘e sorduğu soru ile gündem oluşturan Türkçe Öğretmenliği Bölümü öğrencisi Rıdvan Oktay , “Milletvekilimize yapılanlar beni çok üzdü. Keşke herkes Hakan Şükür gibi düşünse.” dedi.

Söyleşide Hakan Şükür’e, “Can Dündar kitabında ‘Kurtuluş savaşında Kürt, Türk, Çerkez, Laz beraber İngilizlerle, Anzaklarla, Fransızlarla savaştık. Bu gün herkes onların dillerini sempati ile öğreniyor. Kendi kardeşimiz Kürtlerin dillerini neden yadırgıyoruz’ diyor. Ben şimdi burada Kürtçe ‘ez de hezdıkım’ seni seviyorum desem herkesin birçok kişinin tüyleri diken diken olur. Neden bu ayrılık ve yadırgama?" sorusunu sorduğunu anlatan MAKÜ Türkçe Öğretmenliği Öğrencisi Rıdvan Oktay, kendisinin de Arnavut kökenli olduğunu ama bunun önemli olmadığını söyledi.

Rıdvan Oktay, "Biz gençler olarak Hakan abiyi çok seviyoruz. Her yönüyle örnek bir insan. Üniversitemizin isim babası olan Mehmet Akif Ersoy’la aynı kökenden olması ayrıca bir zenginlik.” şeklinde konuştu.

Bu ayrılıkların tek nedeninin diyalog eksikliği olduğunu vurgulayan Oktay, “Biz de bu devletin evlatlarıyız. Bayrağımızı ve ülkemizi çok seviyoruz. İnsanların dili ve etnik kökeni farklı diye ayrımcılık yapılamaz. Bu ülke hepimizin, beraber yaşayacağız kardeşçe ayrılmadan. Hakan beyin bu sözleri birçok etnik kökeni farklı olan arkadaşımızda birlik ve beraberlik duygularını coşturdu.” ifadelerini kullandı.

En kısa zamanda Hakan Şükür’ü ziyaret etmek istediklerini belirten MAKÜ Öğrencisi Oktay, eski milli sporcunun hala ülkenin gururu olduğunu söyledi.

samanyoluhaber

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme